گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

یك كارشناس فضای مجازی گفت: تلگرام ابعاد منفی فرهنگی را رواج می دهد

یک کارشناس فضای مجازی اظهار داشت: مسئولین دولتی بعد از فراگیر شدن تلگرام در کشور نسبت به رواج پیام رسان های داخلی اقدام کردند.

1397/03/22
|
10:30
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی و آسیب شناسی میزان اعتماد سازی در پیام رسان های داخلی، با حضور محسن جهانی (کارشناس فضای مجازی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه محسن جهانی با اشاره به فعالیت پیام رسان های خارجی در داخل کشور، گفت: پیام رسان های خارجی در حوزه فرهنگ، امنیت و اقتصاد در داخل کشور بدون هیچ گونه نظارتی از سمت دولت و حاکمیت مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به نقش مهم اعتماد سازی در بهره برداری از پیام رسان های داخلی، گفت: اعتماد سازی و داشتن اعتماد مردم در عرصه پیام رسان های داخلی می تواند نقطه عطف و رقابت آمیز پیام رسان های داخلی در مقایسه با نمونه های خارجی باشد.
این کارشناس فضای مجازی همچنین در ادامه افزود: همانطور که یک دارو یا غذای مسموم نباید در سطح کشور پخش شود، نشر اطلاعات مجازی ناسالم و مسموم در داخل کشور باید مورد پیگیری قرار بگیرند.

وی در ادامه افزود: پیام رسان تلگرام در طول فعالیت خود با اقدامات و اعمال خود بارها نشان داد که هیچ تعهدی را به مردم ایران نداشته و حرف مسئولین این کشور را حائز ارزش و اهمیت نمی داند.

محسن جهانی با اشاره به این که پیام رسان تلگرام با فعالیت خود ابعاد فرهنگی منفی را در بطن خانواده های ایرانی رواج می داد، اظهار داشت: پیام رسان رسان های داخلی بتواند با ایجاد فضایی سالم و مطلوب به تولید و تبادل اطلاعات مناسب و متناسب با جامعه بپردازند.

وی با اشاره به تاخیر مسئولان دولتی در حمایت از پیام رسان های داخلی، تصریح کرد: متاسفانه مسئولین دولتی پس از راه اندازی و فراگیر شدن تلگرام در کشور دست به فعالیت زده و نسبت به رواج پیام رسان های داخلی اقدام کردند؛ در حالی که گسترش پیام رسان های داخلی باید خیلی قبل تر از شروع فعالیت تلگرام در ایران انجام می شد.

این کارشناس فضای مجازی با اشاره به نگاه مردم در خصوص امنیت تلگرام، توضیح داد: متاسفانه برخی از کاربران ایرانی واکنش محکمی را استفاده تلگرام از اطلاعات شخصی شان ندارند. در حالی که تجمیع اطلاعات افراد یک جامعه در یک پیام رسان نکته ای حائز ارزش و اهمیت است.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی