صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

سلجوقی گفت: پیام رسان "بله" از جمله نرم افزارهای داخلی است که حدود 18 بانک به آن پیوند خورده اند و ما می توانیم در این پیام رسان به آسانی پول جابه جا کنیم.

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" رادیو گفت و گو با موضوع پیام رسان های داخلی و در ارتباط تلفنی با مهندس خسرو سلجوقی مشاور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

مشاور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با راهکارهای ظرفیت سازی در پیام رسان های داخلی بیان کرد: اصلی ترین راهکار برای استفاده از ظرفیت پیام رسان های داخلی این است که پیام رسان ها توانایی پاسخگویی به نیازهای کاربران را داشته باشند.

وی ادامه داد: در این وضعیت دولت و حاکمیت فرصت هایی را در اختیار پیام رسان های داخلی قرار می دهد که شاید در اختیار پیام رسان های خارجی قرار نداده باشد.

سلجوقی با اشاره به امتیاز ویژه پیام رسان های داخلی نسبت به نرم افزارهای خارجی گفت: یکی از خدمات مهمی که در پیام رسان های داخلی به کاربران ارائه می شود انجام تراکنش های مالی است که پیام رسان های خارجی این مجوز را ندارند.

مشاور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه یاد آور شد: به عنوان نمونه پیام رسان بله از جمله نرم افزارهای داخلی است که حدود 18 بانک به آن پیوند خورده اند و ما می توانیم در این پیام رسان به آسانی پول جابه جا کنیم. بنابراین این یک امتیاز ویژه برای پیام رسان های داخلی نسبت به خارجی محسوب می شود که می تواند کاربران بیشتری را جذب کند.

وی همچنین اضافه کرد: علاوه بر این اگر پیام رسان های داخلی با افرادی که برنامه نویس هستند همراهی کنند می توانند با تعداد اپلیکیشن های مرتبط نیز هم افزایی داشته باشند.

مشاور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: اگر خدمات پیام رسان ها با توجه به نوع فرهنگ و سواد و دانش کاربران ارائه شود کمک بیشتری به رونق بازار این رسان ها خواهد شد.

سلجوقی مطرح کرد: یکی از بندهای مصوبه شورای عالی فضای مجازی، الزام به ارائه مجوزهای تراکنش مالی به پیام رسان داخلی و ممنوعیت مجوز تراکنش های مالی به پیام رسان های خارجی است. به نظر می رسد این بزرگترین ظرفیتی است که در این مصوبه درج شده و بانک مرکزی، وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت ارتباطات مقید به اجرای این مصوبه هستند.

وی در خاتمه با انتقاد از افزایش تعداد پیام رسان های داخلی در کشور خاطرنشان کرد: تعدد پیام رسان های داخلی در کشور ضرورتی ندارد و باید به این سمت حرکت کنیم که فقط تعداد محدودی از پیام رسان های داخلی در کشور وجود داشته باشد تا ضمن ارائه خدمات با کیفیت به کاربران صرفه اقتصادی نیز داشته باشد.

مرتبط با این خبر

  • حضور در اینستاگرام برای افراد زیر 16 سال ممنوع است

  • اینستاگرام، آسیب‌های اقتصادی و از بین رفتن کسب‌ و کار و اشتغال

  • اینستاگرام زمینه ایجاد کارآفرینی را فراهم کرده است

  • آسیب‌های فرهنگی و انهدام سبک زندگی ایرانی و اسلامی

  • بررسی دلایل افزایش متکدیان و کودکان متکدی در تهران

  • فحاشی و ناسزاگویی از پیامدهای اجتماعی تکدی گری

  • اصلی ترین عامل گریز جوانان از ازدواج چیست؟

  • افزایش متکدیان در تهران و نحوه برخورد شهرداری با این افراد

  • 97 درصد از داروهای پزشکی تولید داخلی هستند

  • خانواده و آسیب های زندگی لاکچری، جشن های نو ظهور