گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مدیركل مطالعات اجتماعی معاونت اجتماعی ناجا خبرداد: جشنواره چادرهای آسمانی 20 تیرماه برگزار می شود

دکتر عبدی گفت: جشنواره چادرهای آسمانی بیستم تیرماه سال جاری در موزه انقلاب اسلامی دفاع مقدس توسط معاونت اجتماعی نیروی انتظامی برگزار می شود و هدف اصلی از برگزاری این جشنواره ترویج عفاف و حجاب در جامعه است.

1397/04/18
|
11:19

برنامه " گفت و گوی اجتماعی" با موضوع جشنواره حجاب و عفاف و با حضور دکتر رمضانعلی عبدی مدیر کل مطالعات اجتماعی معاونت اجتماعی ناجا از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

مدیرکل مطالعات اجتماعی معاونت اجتماعی ناجا در این برنامه اظهار داشت: عفاف و حجاب از مهم ترین و متمایز ترین ارزش های فرهنگی جوامع اسلامی به ویژه کشور ایران محسوب می شود.

وی در ادامه این مطلب افزود: در کنار هجمه های تبلیغی گسترده ای که در راستای کمرنگ کردن حجاب و عفاف علیه کشور ما صورت می گیرد اما برای نهادینه شدن این ارزش در بطن جامعه تلاش های زیادی می شود.

دکتر عبدی متذکر شد: نهادینه شدن عفاف و حجاب مستلزم پیگیری، توسعه و ترویج دانش های بنیادین، تبیین اصولی فلسفه وجودی آن و تاثیرات فردی و اجتماعی عفاف و حجاب بر جامعه و نیز نیازمند برنامه ریزی جامع و کاملی در این راستا می باشد.

مدیرکل مطالعات اجتماعی معاونت اجتماعی ناجا در مصاحبه با رادیو گفت و گو ادامه داد: در این راستا جشنواره چادرهای آسمانی بیستم تیرماه سال جاری در موزه انقلاب اسلامی دفاع مقدس توسط معاونت اجتماعی نیروی انتظامی برگزار می شود و هدف اصلی از برگزاری این جشنواره ترویج عفاف و حجاب در جامعه است.

وی به پیش بینی کمیته های مختلف برای برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: کمیته علمی جشنواره از جمله کمیته هایی است که زمینه های اصلی فراهم شدن آسیب پدیده بدحجابی را شناسایی و برای آن برنامه ریزی لازم را انجام خواهد داد.

مدیرکل مطالعات اجتماعی معاونت اجتماعی ناجا اضافه کرد: مجموعه نشست های علمی که برای برگزاری این جشنواره پیش بینی شد با نگاه علمی و با حضور اساتید دانشگاه و کارشناسان و خبرگان جامعه گفتمان سازی مناسبی صورت گرفت تا زمینه های بدحجابی در جامعه را شناسایی کنیم.

وی در ادامه گفت: ما در این جلسات رویکرد روانی اجتماعی، رویکرد فرهنگی تاریخی و رویکرد فقهی و حقوقی به این موضوع را بررسی کردیم و به نتایج و یافته هایی رسیدیم که به پیشگیری از آسیب های اجتماعی کمک می کند.

دکتر عبدی عنوان کرد: عفاف و حجاب یک موضوع باوری و اجتماعی است که در تامین سلامت روان جامعه تاثیرگذار است. نیروی انتظامی به ویژه حوزه معاونت اجتماعی ناجا به دنبال این است که عفاف و حجاب به یک باور و موضوع اجتماعی تبدیل شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد:. مردم توجه ویژه ای به این حوزه دارند لذا به نظر می رسد آگاهی بخشی به مردم به ویژه به نسل جوان باعث می شود به رعایت عفاف و حجاب تشویق شوند.

مدیرکل مطالعات اجتماعی معاونت اجتماعی ناجا با تاکید بر اینکه نهادهای فرهنگی و تربیتی در جامعه باید اندیشه های بنیادین را تبیین کنند گفت: در حال حاضر با تهاجم فرهنگی روبرو هستیم که مقابله با آن انجام وظایف درست خانواده ها و نهادهای فرهنگی و تربیتی را می طلبد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی