صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

احمد کاهه گفت: جشنواره چادرهای آسمانی آثار مثبتی را به همراه خود دارد و در راستای ترویج و تکریم ارزش های والای الهی و انسانی در باب عفاف و حجاب و در سطح جامعه می باشد.

برنامه " گفت و گوی اجتماعی" با موضوع جشنواره حجاب و عفاف و با حضور احمد کاهه مدیر کل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

مدیرکل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا در ابتدای مطلب گفت: جشنواره چادرهای آسمانی که 2 سال است برگزار می شود آثار مثبتی را به همراه خود دارد و در راستای ترویج و تکریم ارزش های والای الهی و انسانی در باب عفاف و حجاب و در سطح جامعه می باشد.

وی افزود: این جشنواره در سه بخش علمی، ترویجی و هنری طراحی شده است. در بخش هنری در دو سال گذشته ابعاد مختلفی از هنر را برای به صحنه آوردن مباحث عفاف و حجاب در دستور کار داشتیم و با فراخوانی که در حوزه های هنر دادیم بالغ بر 450 اثر به دست مان رسید.

کاهه خاطرنشان کرد: آرامش و حجاب، حجاب و سلامت روانی، پوشش و امنیت فردی و اجتماعی، پوشش در ادیان و تاریخ، عفاف و حجاب و سلامت خانواده و حجاب و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله محورهایی بودند که ما با فراخوان در بخش هنری به هنرمندان علاقمند ارائه کردیم.

مدیرکل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا همچنین بیان داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور ترویج عفاف و حجاب در جامعه، فعالیت های متنوعی را در دستور کار دارد که یکی از آنها برگزاری جشنواره عفاف و حجاب است.

وی ادامه داد: علاوه بر این برنامه های متنوع دیگری را نیز در سطح مدارس، دانشگاه ها و محیط های کاری برای ترویج ارزش های دینی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی برگزار می کنیم.

کاهه با تصریح بر اینکه دستگاه های زیادی در زمینه عفاف و حجاب مسئولیت کاری دارند گفت: در زمینه فرهنگی این موضوع، دستگاه هایی چون آموزش و پرورش، وزارت علوم، سازمان تبلیغات اسلامی و صدا و سیما فعالیت و نقش دارند.

این مقام مسئول اضافه کرد: یکی از نهادهای این نظام، نیروی انتظامی است که با توجه به وظایف و ماموریت های خود و انتظارات جامعه از این نهاد مربوط به جرائم و آسیب های اجتماعی تنظیم رفتار می کند. بر اساس قانون ما موظف به اجرای بخش سخت برای برخورد و نیز انجام اقدامات نرم و پیشگیرانه هستیم.

کاهه در پایان برنامه اجتماعی رادیو گفت و گو یادآور شد: ما در بخش آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا وظیفه داریم برای اقشار مختلف جامعه برنامه ریزی کنیم و این اتفاق خوب همراه با استفاده از مربیان آموزشی پلیس است. لازم به ذکر است که امروز پلیس بالغ بر 4 هزار مربی آموزش همگانی در سراسر کشور دارد و این یک اتفاق بی نظیر است.

مرتبط با این خبر

  • بهسازی یک سوم مدارس کشور در مقابل زلزله

  • آیا باید منتظر زلزله بزرگ در پایتخت باشیم؟

  • اختلافات خانواده و نارضایتی یکی از علل اصلی طلاق است

  • پایتخت و بحرانی به نام زلزله

  • علل و عوامل طلاق در رادیو گفت و گو بررسی می شود

  • گفتگوی اجتماعی از کودکان بی‌هویت می‌گوید

  • خانواده های ایرانی روزی نیم ساعت گفت وگوی چهره به چهره دارند

  • خانواده را به یک پویش اجتماعی تبدیل می کنیم

  • دلایل جایگزین شدن خشم به جای گفتگوی اجتماعی

  • چوب کیفری مجلس بالای سر دولت