صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

احمد کاهه گفت: جشنواره چادرهای آسمانی آثار مثبتی را به همراه خود دارد و در راستای ترویج و تکریم ارزش های والای الهی و انسانی در باب عفاف و حجاب و در سطح جامعه می باشد.

برنامه " گفت و گوی اجتماعی" با موضوع جشنواره حجاب و عفاف و با حضور احمد کاهه مدیر کل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

مدیرکل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا در ابتدای مطلب گفت: جشنواره چادرهای آسمانی که 2 سال است برگزار می شود آثار مثبتی را به همراه خود دارد و در راستای ترویج و تکریم ارزش های والای الهی و انسانی در باب عفاف و حجاب و در سطح جامعه می باشد.

وی افزود: این جشنواره در سه بخش علمی، ترویجی و هنری طراحی شده است. در بخش هنری در دو سال گذشته ابعاد مختلفی از هنر را برای به صحنه آوردن مباحث عفاف و حجاب در دستور کار داشتیم و با فراخوانی که در حوزه های هنر دادیم بالغ بر 450 اثر به دست مان رسید.

کاهه خاطرنشان کرد: آرامش و حجاب، حجاب و سلامت روانی، پوشش و امنیت فردی و اجتماعی، پوشش در ادیان و تاریخ، عفاف و حجاب و سلامت خانواده و حجاب و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از جمله محورهایی بودند که ما با فراخوان در بخش هنری به هنرمندان علاقمند ارائه کردیم.

مدیرکل آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا همچنین بیان داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور ترویج عفاف و حجاب در جامعه، فعالیت های متنوعی را در دستور کار دارد که یکی از آنها برگزاری جشنواره عفاف و حجاب است.

وی ادامه داد: علاوه بر این برنامه های متنوع دیگری را نیز در سطح مدارس، دانشگاه ها و محیط های کاری برای ترویج ارزش های دینی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی برگزار می کنیم.

کاهه با تصریح بر اینکه دستگاه های زیادی در زمینه عفاف و حجاب مسئولیت کاری دارند گفت: در زمینه فرهنگی این موضوع، دستگاه هایی چون آموزش و پرورش، وزارت علوم، سازمان تبلیغات اسلامی و صدا و سیما فعالیت و نقش دارند.

این مقام مسئول اضافه کرد: یکی از نهادهای این نظام، نیروی انتظامی است که با توجه به وظایف و ماموریت های خود و انتظارات جامعه از این نهاد مربوط به جرائم و آسیب های اجتماعی تنظیم رفتار می کند. بر اساس قانون ما موظف به اجرای بخش سخت برای برخورد و نیز انجام اقدامات نرم و پیشگیرانه هستیم.

کاهه در پایان برنامه اجتماعی رادیو گفت و گو یادآور شد: ما در بخش آموزش همگانی معاونت اجتماعی ناجا وظیفه داریم برای اقشار مختلف جامعه برنامه ریزی کنیم و این اتفاق خوب همراه با استفاده از مربیان آموزشی پلیس است. لازم به ذکر است که امروز پلیس بالغ بر 4 هزار مربی آموزش همگانی در سراسر کشور دارد و این یک اتفاق بی نظیر است.

مرتبط با این خبر

  • صداوسیما به آموزش پیشگیری از اعتیاد در جامعه بپردازد

  • حاشیه نشینی؛ عامل اصلی طلاق در کلانشهرها

  • استفاده از تجهیزات روز دنیا برای مقابله با شبکه قاچاق موادمخدر

  • پرداخت مطالبات شرکت های دارویی تا هفته آینده

  • افزایش بدهی بیمه ها با شروع طرح تحول سلامت

  • تاخیر 11 ماهه در پرداخت کارانه پزشکان

  • بیمه 11 میلیون نفری سلامت اقدامی اشتباه بود

  • متولیان دارویی به وضعیت آشفته بازار دارو رسیدگی کنند

  • اجرای "طرح امین موقت" برای فرزندخواندگی کودکان بی سرپرست

  • قانون حمایت از کودکان بی سرپرست تسهیل کننده فرزندخواندگی است