صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

عضوهیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: یکی از دلایل عدم رغبت پزشکان به ادامه مقیمی، پرداخت نشدن حق مقیمی آنها است و این مسئله به حدی رسیده که انگیزه پزشکان را برای این کار کاهش داده است.

برنامه " گفت و گوی اجتماعی" رادیو گفت و گو با موضوع طرح مقیمی متخصصین و مشکلات اورژانس بیمارستان ها با حضور دکتر سید محمد نقی حسینی طباطبایی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس بیمارستان مهدیه تهران روی آنتن رفت.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: با توجه به نوع خدمتی که بیمارستان ها ارائه می دهند نوع پزشک مقیم آن نیز متفاوت است و خدمات اورژانسی آن هم متناسب با همان خدمت خواهد بود.

وی در ادامه این مطلب افزود: هر یک از پزشکان متخصص مقیم، در بخشی از بیمارستان مقیم هستند و ارتباطی با اورژانس ندارند. به عبارت دیگر به ازای هر چند تخت موجود در بیمارستان مقیم آن نیز تعریف شده است.

دکتر طباطبایی همچنین در این برنامه اجتماعی رادیو گفت و گو یادآور شد: از تعداد 570 بیمارستان دولتی که در کشور وجود دارد حدود 100 بیمارستان دارای پزشک متخصص مقیم به صورت 24 ساعته در بخش اورژانس هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه متخصصان مقیمی بیمارستان ها در یکی از رشته های اورژانس مانند اورژانس اطفال، جراحی، ارتوپدی و زنان تخصص دارند عنوان کرد: به عنوان مثال در بیمارستان مهدیه تهران متخصص زنان مقیم به صورت 24 ساعته حضور دارد و اینگونه نیست که در اورژانس هم مقیم باشد. متخصص مقیم نوزادان هم در بخش مربوط به خود فعالیت می کند.

رئیس بیمارستان مهدیه تهران در رابطه با وضعیت مشوق های حضور پزشکان متخصص در اورژانس بیمارستان ها بیان داشت: باید اذعان کنیم که مشوق های مقیمی پزشکان در بیمارستان ها کافی نیست.

وی در ادامه مطلب اضافه کرد: از زمانی که طرح مقیمی متخصصین در بیمارستان ها اعلام شد مبلغ آن بین 250 تا 750 هزار تومان در نوسان بود و قرار بر این بود که سه ماه پیش پرداخت از طرف وزارت بهداشت به دانشگاه ها همزمان با حقوق مقیمی ماه آینده به پزشک پرداخت شود که بیش از یک سال است که این پول پرداخت نشده است.

رئیس بیمارستان مهدیه تهران در پایان مطلب با اشاره به مهم ترین دلیل عدم رغبت و انگیزه پزشکان به مقیم بودن در بیمارستان ها تصریح کرد: یکی از دلایل عدم رغبت پزشکان به ادامه مقیمی، پرداخت نشدن حق مقیمی آنها است و این مسئله به حدی رسیده که انگیزه پزشکان را برای این کار کاهش داده است.

مرتبط با این خبر

  • آیا باید منتظر زلزله بزرگ در پایتخت باشیم؟

  • اختلافات خانواده و نارضایتی یکی از علل اصلی طلاق است

  • پایتخت و بحرانی به نام زلزله

  • علل و عوامل طلاق در رادیو گفت و گو بررسی می شود

  • گفتگوی اجتماعی از کودکان بی‌هویت می‌گوید

  • خانواده های ایرانی روزی نیم ساعت گفت وگوی چهره به چهره دارند

  • خانواده را به یک پویش اجتماعی تبدیل می کنیم

  • دلایل جایگزین شدن خشم به جای گفتگوی اجتماعی

  • چوب کیفری مجلس بالای سر دولت

  • نیمی از مردم ایرانی قانونمدار هستند