صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

خوبان فر گفت: ارائه قلیان در سفره خانه های سنتی ممنوع است و مردم در صورت مشاهده چنین مواردی می توانند به اتحادیه یا اماکن یا سازمان صنعت و معدن گزارش دهند تا برخورد لازم صورت بگیرد.

برنامه " گفت و گوی اجتماعی" با موضوع علل گرایش جوانان به مصرف قلیان و با حضور روح الله خوبان فر نایب رئیس اتحادیه قهوه خانه داران از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

نایب رئیس اتحادیه قهوه خانه داران در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: قهوه خانه ها مانند همه واحدهای صنفی، سوپرمارکت ها و اماکنی که مجاز به فروش سیگار هستند از ارائه قلیان و سیگار به افراد زیر 18 سال خودداری می کنند و در غیر این صورت نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی با آنها برخورد خواهد کرد.

وی افزود: اتحادیه قهوه خانه داران، دستورالعمل های بهداشتی و انتظامی را به این اماکن ابلاغ کرده و بازرس های اتحادیه، انتظامی، بهداشت و اصناف به صورت دوره ای به این اماکن سرکشی خواهند کرد و روزانه 100 واحد صنفی را رصد می کنند.

خوبان فر در ادامه این برنامه اجتماعی رادیو گفت و گو بیان داشت: در صورت عدم اجرای این دستورالعمل ها با قهوه خانه داران برخورد و در پرونده آنها درج می شود و در صورت تکرار خطاها پروانه کسب قهوه خانه دار باطل خواهد شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نرم افزاری در گوشی های بازرسین اتحادیه صنف قهوه خانه داران نصب شده که به اتوماسیون اداری اتحادیه مرتبط است و سرعت عمل بازرسی را افزایش خواهد داد.
نایب رئیس اتحادیه قهوه خانه داران همچنین متذکر شد: ارائه قلیان در سفره خانه های سنتی ممنوع است و مردم در صورت مشاهده چنین مواردی می توانند به اتحادیه یا اماکن یا سازمان صنعت و معدن گزارش دهند تا برخورد لازم صورت بگیرد.

خوبان فر در ادامه به نقش عوامل محیطی در گرایش نوجوانان به مصرف قلیان اشاره کرد و گفت: عوامل محیطی مانند خانواده، گروه هم سالان، مدرسه و دانشگاه و مهم تر از آن والدین سیگاری از جمله مواردی هستند که می توانند نوجوان و یا جوان را به مصرف قلیان تشویق کند.

این مقام مسئول با اشاره به راهکارهای کاهش شیوع مصرف قلیان در کشور تاکید کرد: ما باید در این زمینه فرهنگ سازی کنیم. وزارت بهداشت، اتحادیه مربوطه، صدا و سیما و وزارت ارشاد می توانند برنامه هایی را در جهت فرهنگ سازی این مسئله مطرح کنند.

نایب رئیس اتحادیه قهوه خانه داران در مصاحبه با رادیو گفت و گو تاکید کرد: دولت باید جلوی واردات تنباکو را بگیرد. تولید توتون و تنباکو در انحصار دولت است؛ اما سوال اینجاست چرا جلوی تولید تنباکو گرفته نمی شود؟

مرتبط با این خبر

  • حضور در اینستاگرام برای افراد زیر 16 سال ممنوع است

  • اینستاگرام، آسیب‌های اقتصادی و از بین رفتن کسب‌ و کار و اشتغال

  • اینستاگرام زمینه ایجاد کارآفرینی را فراهم کرده است

  • آسیب‌های فرهنگی و انهدام سبک زندگی ایرانی و اسلامی

  • بررسی دلایل افزایش متکدیان و کودکان متکدی در تهران

  • فحاشی و ناسزاگویی از پیامدهای اجتماعی تکدی گری

  • اصلی ترین عامل گریز جوانان از ازدواج چیست؟

  • افزایش متکدیان در تهران و نحوه برخورد شهرداری با این افراد

  • 97 درصد از داروهای پزشکی تولید داخلی هستند

  • خانواده و آسیب های زندگی لاکچری، جشن های نو ظهور