صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

مطهری شریف گفت: وقتی با پتانسیل هایی که در نرم افزارهای داخلی وجود دارد می توان به تقویت آن ها پرداخت اما اجازه توسعه را به آن ها ندهیم یعنی در راستای اقتصاد مقاومتی عمل نکرده ایم.

برنامه " گفت و گوی اجتماعی " رادیو گفت و گو با موضوع پیام رسان های سازگار با تلگرام در ارتباط تلفنی با محمد جواد مطهری شریف مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان به روی آنتن رفت.

مطهری شریف در ابتدای مطلب بیان داشت: سیاست های اقتصاد مقاومتی سال ها است که از سوی مقام معظم رهبری به مسئولان ابلاغ شده و بارها همایش ها و شعارهای گوناگون هم در این موضوع برگزار شده است.

وی با بیان این مطلب افزود: مسئولان هم راه حل مشکلات اقتصادی کشور را در اقتصادی مقاومتی می دانند اما رفتارهایی که شاهدیم با اقتصادی مقاومتی هماهنگی ندارند.

مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان در مصاحبه با رادیو گفت و گو خاطرنشان کرد: وقتی با پتانسیل های عظیمی که در نرم افزارهای داخلی وجود دارد می توان به تقویت آن ها پرداخت اما اجازه توسعه را به آن ها ندهیم یعنی در راستای اقتصاد مقاومتی عمل نکرده ایم.

مطهری شریف همچنین در ادامه مطلب یادآور شد: زمانی که تلگرام فیلتر شده بود و مسدود سازی فیلتر شکن ها نیز تا حدی انجام شده بود یکی از پیام رسان های داخلی روزانه تا 280 کاربر عضو می گرفت و این نشان می دهد که این پیام رسان ها قابلیت رشد کردن را دارند و نیازمند حمایت هستند.

مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان در پایان برنامه گفت و گوی اجتماعی رادیو گفت و گو اظهار کرد: شرکت های دانش بنیان علاقه دارند از خط های بدون فیلتر و سرور های خوب بهره بگیرند اما متاسفانه رانت هایی در وزارت ارتباطات در این رابطه وجود دارد و هیچ ممنوعیتی برای برخی شرکت ها در گرفتن سرور های زیاد وجود ندارد.

مرتبط با این خبر

  • طرح جدید مجلس برای فیلترینگ نسخه های تلگرام

  • نسخه های تلگرام مانع رشد نرم افزارهای بومی است