صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

دکتر کلانتری گفت: در حال حاضر تخت های بیمارستانی زیادی در سیستم دولتی تهران در حال احداث است.

برنامه " گفت و گوی اجتماعی " با موضوع بیماران بدون تخت و بیمارستان های پُر و در ارتباط تلفنی با دکتر بهزاد کلانتری مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

دکتر کلانتری در ابتدای مطلب گفت: از تعداد 25 هزار تخت موجود در بیمارستان های تهران 11 هزار تخت آن دولتی و 14 هزار تخت هم در بخش خصوصی است.

وی افزود: خوشبختانه وضعیت بخش خصوصی از نظر تعداد تخت بیمارستانی نسبت به بخش دولتی بهتر است. اما به طور کلی در تهران کمبود تخت داریم در برخی از مناطق تهران مانند منطقه 15، 17 و 19 که مناطق پرجمعیتی هم هستند تخت دولتی موجود نیست.

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر برنامه ای که در تهران داریم این است که دسترسی به بیمارستان ها را درست و متناسب با جمعیت کنیم. برای این کار حدود 7 هزار تخت در بیمارستان های دولتی تهران و هزار و 200 تخت هم در بخش خصوصی کمبود داریم.

این مقام مسئول تاکید کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که تا سال 1404 به استانداردهای تعیین شده در سند درمان کشور و تفاهم با سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور برسیم.

دکتر کلانتری در مصاحبه با رادیو گفت و گو اعلام کرد: در حال حاضر تخت های بیمارستانی زیادی در سیستم دولتی تهران در حال احداث است. به عنوان نمونه در بیمارستان فیروز آبادی شهرری 320 تخت بیمارستانی در حال احداث است و تا به الان 70 درصد پیشرفت کرده است. علاوه بر این در بیمارستان هفتم تیر منطقه 19 مجوز 300 تخت بیمارستانی صادر و کار ساخت آن هم آغاز شده و امیدواریم تا سه سال آینده به اتمام برسد.

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی وزارت بهداشت اضافه کرد: در منطقه یافت آباد مجوز بیمارستانی با 250 تخت صادر شده و اقدامات مربوط به تامین مالی آن در حال انجام است.

دکتر کلانتری در پایان برنامه گفت و گوی اجتماعی رادیو گفت و گو مطرح کرد: آمارها نشان می دهد با افزایش دسترسی مردم به بیمارستان ها که توسط دولت و وزارت بهداشت ایجاد شده ما در بخش خصوصی روند نزولی مراجعین را نداشتیم. این یعنی بخش خصوصی با طراحی های ما همراه است و با ظرفیت خود به مردم خدمات می دهد.

مرتبط با این خبر

  • مراجع قضایی به اسناد عادی اعتبار کاذب می بخشند

  • تحلیل و بررسی مشکلات و مسائل وارد براسناد غیر رسمی

  • اعتبارات موجود در حوزه سلامت کشور توانایی رفع معضل ندارند

  • بسیاری از اهداف طرح تحول سلامت به اجرا رسیده اند

  • جایگاه اسناد رسمی و دلایل سرگردانی مردم به دلیل اسناد غیر رسمی در دادگاهها

  • جایگاه اسناد رسمی و دلایل سرگردانی مردم به دلیل اسناد غیر رسمی در دادگاهها

  • نقد و بررسی طرح تحول سلامت بدون بیمه در گفتگوی اجتماعی

  • فضای مجازی مطلقا قابل اعتماد نیست

  • فضای مجازی در ایران هدفمند نیست

  • طرح کارانه قاصدک پروژه ای ظالمانه و مغایر با قانون است