صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

دکتر کرمانپور گفت: علت اصلی ازدحام جمعیت در بیمارستان ها کمبود تخت و دومین علت آن نگرش اجتماعی به بیمارستان است.

برنامه " گفت و گوی اجتماعی " با موضوع بیماران بدون تخت و بیمارستان های پُر و با حضور دکتر حسین کرمان پور مدیر درمانگاه های تخصصی بیمارستان سینا از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

مدیر درمانگاه های تخصصی بیمارستان سینا در این برنامه اظهار داشت: ازدحام بیماران بیشتر در بخش دولتی است و بخش دولتی هم متفاوت است.

وی در ادامه این مطلب افزود: بیمارستان دولتی که آموزشی، پژوهشی و درمانی است و در مرکز استان هم وجود دارد ازدحام آن بیشتر از یک بیمارستان دولتی در شهرستان است.

دکتر کرمانپور گفت: یکی از دلایل ازدحام در بیمارستان های دولتی در مرکز شهر تکنولوژی است. از طرفی دیگر پزشکان ما در کنار آموزشی که می بینند شجاعت برنامه ریزی و درمان را نمی آموزند چراکه اگاهی ملت بالاتر رفته است؛ ما دچار کمبود یک سیستم پزشکی کارآمد و به روز و شجاع هستیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: بیمارستان های دولتی در موضع مظلومیت هستند یعنی ما نمی توانیم درب بیمارستان را به روی بیماران ببندیم هر بیماری را پذیرش می کنیم و به همین خاطر دچار ازدحام می شود اما بیمارستان های خصوصی در این زمینه خودمختار عمل می کنند و مستقل تر هستند.

مدیر درمانگاه های تخصصی بیمارستان سینا مطرح کرد: منظور از کمبود تخت بیمارستانی تعداد آن نیست بلکه منظور از تخت فیزیک و فراهم کردن محتوای کنار تخت اعم از فضای رفاهی، تفریحی، آموزشی، پزشکی و تکنولوژی است.

دکتر کرمانپور متذکر شد: در حال حاضر برآورد وزارت بهداشت این است که برای تولید هر تخت بیمارستانی در شهر هایی مانند تهران از 500 میلیون تا یک میلیارد هزینه دارد.

وی گفت: عمده ترین مسئله ما در ازدحامات بیمارستان ها، کمبود تخت است که برای تولید آن بین 500 میلیون تا یک میلیارد پول و فضای فیزیکی و نیروی انسانی لازم است.

مدیر درمانگاه های تخصصی بیمارستان سینا در پایان برنامه گفت و گوی اجتماعی رادیو گفت و گو بیان کرد: علت اصلی ازدحام جمعیت در بیمارستان ها کمبود تخت است و دومین علت آن نگرش اجتماعی به بیمارستان است.

مرتبط با این خبر

  • مراجع قضایی به اسناد عادی اعتبار کاذب می بخشند

  • تحلیل و بررسی مشکلات و مسائل وارد براسناد غیر رسمی

  • اعتبارات موجود در حوزه سلامت کشور توانایی رفع معضل ندارند

  • بسیاری از اهداف طرح تحول سلامت به اجرا رسیده اند

  • جایگاه اسناد رسمی و دلایل سرگردانی مردم به دلیل اسناد غیر رسمی در دادگاهها

  • جایگاه اسناد رسمی و دلایل سرگردانی مردم به دلیل اسناد غیر رسمی در دادگاهها

  • نقد و بررسی طرح تحول سلامت بدون بیمه در گفتگوی اجتماعی

  • فضای مجازی مطلقا قابل اعتماد نیست

  • فضای مجازی در ایران هدفمند نیست

  • طرح کارانه قاصدک پروژه ای ظالمانه و مغایر با قانون است