گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

یك مشاور خانواده گفت: رسانه تنها بهانه ارتباط در خانواده است

دکتر مستوره سادات مدرسی اظهار داشت: متاسفانه نهاد خانواده در زمانه ی امروز به نهادی تشریفاتی مبدل شده است.

1397/06/12
|
13:41
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع تحلیل و آسیب شناسی خانواده در ایران، با حضور دکتر مستوره سادات مدرسی (روانشناس و مشاور) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر مستوره سادات مدرسی با اشاره به نقش مهم کارکردهای عاطفی خانواده در جامعه ایران، گفت: متاسفانه رویکردهای عاطفی خانواده در جامعه امروزی ایران به شدت کم رنگ شده اند.

وی افزود: بروز مشکلات اقتصادی متعدد در بطن زندگی ها باعث شده تا خانواده ها ایرانی از کارکردهای عاطفی خود غافل شوند.

این مشاور خانواده با اشاره به این که والدین ایرانی فرزندان خود را برای حضور موثر در گروه های جمعی تربیت نمی کنند، اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از خانواده های ایرانی امروزه با توجه به شرایط اجتماعی از اصالت خود فاصله گرفته اند.

وی با اشاره به این که ارتباطات عاطفی در بین اعضای خانواده فراموش شده است، تصریح کرد: امروزه بسیار از ارتباطات خانوادگی بر اساس مناسبت ها شکل می گیرند.

دکتر مستوره سادات مدرسی با اشاره به این که رعایت سنت در خانواده امروزه متوسل به زور و اجبار شده است، خاطر نشان کرد: در دهه های گذشته خانواده های ایرانی با تکیه بر گرایش و علایق خود سنت های موجود را رعایت می کردند.

وی با اشاره به حمایت اندک والدین امروزی از فرزندان خود، عنوان کرد: خانواده های شکل گرفته در سال های اخیر به گونه ای با فرزندان خود رفتار می کنند، که کودک همیشه در جزیره تنهایی خود زندگی کند.

این مشاور خانواده با بیان این که خانواده اولین و مهم ترین نهاد اجتماعی است، اظهار داشت: متاسفانه نهاد خانواده در زمانه ی امروز به نهادی تشریفاتی مبدل شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: پدرها و مادران امروزی فقط در شرایطی اعضای خانواده ی خود را گرد هم جمع می کنند که یک رسانه در بین آن ها قرار گرفته باشد.

دکتر مستوره سادات مدرسی افزود: تلویزیون و سایر رسانه های اجتماعی تنها دلیل معاشرت و جمع شدن اعضای خانواده در کنار یکدیگر هستند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی