گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

سردار ابراهیم كریمی گفت: مهارت آموزی به سربازان از اهمیت بالایی برخوردار است

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار داشت: افراد مشمول به خدمت سربازی می توانند با مراجعه به سامانه های سازمان وظیفه عمومی از نیازمندی های نیروهای مسلح مطلع شوند و علایق و مهارت های خود را با این سازمان به اشتراک بگذارند.

1397/07/18
|
11:26

برنامه گفت و گوی اجتماعی به مناسبت هفته نیروی انتظامی با موضوع پلیس، خدمت گزاری و پاسخگویی، امانتداری، با حضور سردار ابراهیم کریمی (جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه سردار ابراهیم کریمی با اشاره به فعالیت های سازمان وظیفه عمومی، گفت: تمامی افراد مذکر جامعه پس از رسیدن به سن قانونی برای خدمت 21 ماهه آماده می شود.
وی افزود: سازمان وظیفه عمومی در تلاش است تا فضای خدمت سربازی را برای سربازان کشور با نشاط کند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به لزوم مهارت آموزی، اظهار داشت: خدمت سربازی برای جوانان کشور بهترین فرصت است تا مهارت های خود را گسترش داده و یا مهارت های مختلفی را یاد بگیرند.

وی با اشاره به این که بعد از خدمت سربازی افراد می توانند با شرایط بهتری در جامعه مشغول کار شوند، عنوان کرد: سازمان وظیفه عمومی با توجه به علایق و سلایق سربازان تلاش می کند تا فضای مهارت آموزی را گسترش دهد.

سردار ابراهیم کریمی افزود: سازمان وظیفه عمومی سعی دارد در سال 98 با تکمیل زیرساخت های خود همه نفراتی که به خدمت اعزام می شوند را مورد آموزش های مهارتی قرار دهد.

وی اضافه کرد: افراد مشمول به خدمت سربازی می توانند با مراجعه به سامانه های سازمان وظیفه عمومی از نیازمندی های نیروهای مسلح مطلع شوند و علایق و مهارت های خود را با این سازمان به اشتراک بگذارند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان این که تمامی سربازان کشور کار مرتبط با مهارت خود را ندارند، عنوان کرد: سازمان وظیفه عمومی در حد توان تلاش می کند تا سربازان مختلف مهارت های خود را توسعه دهند.

وی با بیان این که در مهارت سنجی سربازان توانایی ها مهم تر از مدرک هستند، اظهار داشت: سازمان وظیفه عمومی با آموزش مهارت های جدید به سربازان این فرصت را فراهم می کند تا افراد از توانایی خود استفاده بهینه و خوبی را داشته باشند.

سردار ابراهیم کریمی با اشاره به گسترش استارت آپ ها در کشور، تصریح کرد: شایسته است که افراد تحصیلکرده مشمول در حین خدمت سربازی با کسب و کارهای جدید آشنا شده و فضای کار خود را در این محیط گسترش دهند.

وی با اشاره به خدمت سربازی در منطقه بومی، عنوان کرد: وجود جمعیت اندک در مناطق مرزی کشور باید به واسطه اعزام سربازان از سراسر کشور تامین شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان این که پادگان های آموزشی وظیفه عمومی محدود هستند، تصریح کرد: در حال حاضر بر اساس قانون افراد متاهل در مناطق بومی خود مشغول به خدمت می شود. در حالی که افراد مجرد تا حد امکان در فاصله 300 کیلومتری محل سکونت خود اعزام به خدمت می شود.

وی با اشاره به این که سربازی فرصت های متعددی را برای یادگیری فراهم می کند، اظهار داشت: یادگیری مهارت های زندگی، نظامی و تخصصی از جمله کارهایی هستند که افراد در دوران خدمت سربازی می توانند از آن ها بهره مند شوند.

سردار ابراهیم کریمی با بیان این که افراد در دوران سربازی می توانند انسانی اثرگذار باشند، تصریح کرد: افراد با حضور در خدمت سربازی می توانند از نظر اجتماعی و فردی شرایط زندگی بهتری را فرا بگیرند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی