صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

حجت الاسلام رضا شاه محمدی اظهار داشت: جوانی که ماجراجو و پویایی خوبی داشته باشد فرصت مناسبی را برای فعالیت های خود از انقلاب اسلامی به اختیار می گیرد.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع انقلاب اسلامی و نقش جوانان، با حضور حجت الاسلام رضا شاه محمدی (مدرس دانشگاه) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه حجت الاسلام رضا شاه محمدی با اشاره به حضور خود در جریان انقلاب اسلامی در دوران کودکی، گفت: در زمان وقوع انقلاب اسلامی ایران بنده و هم مدرسه ای های من اطلاع چندانی از این جریان نداشتیم، بر همین اساس معلم مدرسه ما علاوه بر درس ها به تشریح اندیشه های انقلاب می پرداخت.

وی با اشاره به خاطراتی از اطراف جوان خود در زمان انقلاب، اظهار داشت: در مذاکره با جوانی که قبل از انقلاب اسلامی فارغ التحصیل رشته هوا و فضا بود متوجه شدم این جوان در عین استخدامی وزارت دفاع وقت اجازه ورود به آشیانه های مختلف را نداشته است، چرا که اکثر آشیانه به دست نیروهای آمریکایی بود.

این مدرس دانشگاه افزود: بسیاری از نیروهای آمریکایی که در زمان قبل از انقلاب اسلامی به وابسته رابطه ها مختلف وارد وزارت دفاع شده بودند سواد و اطلاعات چندانی در حوزه کاری خود نداشتند، در حالی که برای جوانان با سواد ایرانی در پست های مختلف وزارت دفاع فاقد جایگاه بودند.

وی با اشاره به صحبت امام خمینی(ره) در خصوص جوانان، عنوان کرد: حضرت امام (ره) می فرمایند که جوانان راه حل کشور هستند و برای کشور مشکل نیستند.

حجت الاسلام رضا شاه محمدی با بیان این که چهل سالگی ابتدای پویایی انقلاب اسلامی است، تاکید داشت: جوانی که ماجراجو و پویایی خوبی داشته باشد فرصت مناسبی را برای فعالیت های خود از انقلاب اسلامی به اختیار می گیرد.

وی با اشاره به این که جوانان ایرانی از خلاقیت بسیار بالایی برخوردار هستند، عنوان کرد: بسیاری از دشمنان انقلاب اسلامی گمان می کردند که بعد از پیروزی انقلاب ایران وضعیت خوبی را ندارد و با همین عقیده به ایران حمله کردند، در حالی که جوانان ایرانی عرصه را بر دشمنان تنگ کردند.

این مدرس دانشگاه با اشاره به ضرورت حفظ و نگهداری و صدور انقلاب اسلامی به کشورهای جهان، تصریح کرد: متاسفانه در برخی از مواقع اندیشه های انقلاب اسلامی در حالت مطلوب به نسل های جدید منتقل نشده اند، از طرفی دیگر فعالیت های خوب و مناسبی هم در خصوص حفظ و نگهداری انقلاب در کشور به وقوع پیوسته اند.

مرتبط با این خبر

  • نمایش سانسور شده و توقیفی نداشتیم

  • خدمات رسانی تئاتر شهر به 2 هزار نفر در روز

  • اعتقاد به حضور مردم در صحنه رمز بقای انقلاب اسلامی است

  • روابط خارجی رژیم پهلوی یک طرفه بود

  • امنیت پایدار؛ دستاورد انقلاب اسلامی برای نظام است

  • قرار دادن جوانان نخبه در ویترین المپیاد منجر به مهاجرتشان به غرب می‌شود

  • سند آموزش اسلامی به دنبال حل مشکلات معیشتی معلمان

  • باید به دنبال ملموس کردن دستاوردهای علمی کشور برای مردم باشیم

  • ضرورت هم سو بودن نهادهای فعال در حوزه فناوری

  • شناخت جایگاه ادبیات انقلاب بعد از گذشت 40سال احساس می شود