گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

از رادیو گفت و گو بشنوید؛ خوابگاه های دانشجویی؛ هزار و یک دردسر!

گفتگوی اجتماعی قصد دارد تا در برنامه هفدهم مهر با حضور کارشناسان به بررسی معضلات خوابگاه های دانشجویی بپردازد.

1398/07/17
|
08:56

به گزارش رادیو گفت و گو، بررسی عوامل تاثیرگذار در تحقق سبک زندگی ایرانی، اسلامی در حوزه‌های اجتماعی، نقد و بررسی عملکرد سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه‌های اجتماعی، آسیب‌شناسی اجتماعی و بررسی عوامل و دلایل دخیل در آن و ارائه راهکارهای قابل اجرا در خصوص ساماندهی حوزه‌های اجتماعی، از جمله موضوعاتی است که در گفتگوی اجتماعی این شبکه رادیویی مورد توجه قرار می‌گیرد.

این برنامه که تلاش می‌کند تا به تحلیل و موشکافی جدیدترین موضوعات حوزه اجتماعی کشور بپردازد، در برنامه هفدهم مهر با حضور دکتر علی محمدی فیض آبادی(رئیس اداره رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، خانم لیلا شوقی(خبرنگار اجتماعی روزنامه جام جم) و ابراهیم ایرجی(روانشناس)، موضوع معضلات خوابگاه های دانشجویی را بررسی می کند.

خوابگاه می تواند یکی از بزرگترین چالش‌ها برای تعیین سرنوشت آینده یک جوان باشد، مخصوصا اگر این جوان دختر باشد. در واقع وجود این سقف سرنوشت ساز اگر برای پسران دانشجو یک نگرانی است، برای دختران یک رکن تحصیلات دانشگاهی است.

خوابگاه همانقدر که می تواند در انتخاب شهر دانشگاهی برای دختران بویژه آنها که خانواده های سخت‌گیرتری دارند، تاثیرگذار باشد، به همان اندازه می تواند در انتخاب رشته دانشگاهی آنان نیز موثر واقع شود؛ حال بگذریم از اینکه زندگی زیر سقف خوابگاه می تواند چه تاثیرپذیری‌ها و تاثیرگذاری‌هایی را رقم زده و چه تاثیرات عمیقی بر دانشجویان گذاشته و حتی مسیر زندگی آنان را تغییر دهد.

در کنار این تاثیرات، معضلات دیگری از قبیل افزایش 18 درصدی شهریه خوابگاه های دولتی و همچنین رشد 22 درصدی شهریه خوابگاه های خصوصی موجب شده تا در کنار وجود مسائل اجتماعی، مشکلات اقتصادی نیز به یکی دیگر از دردسرهای دانشجویان تبدیل شود.

گفتگوی اجتماعی از شنبه تا چهارشنبه ساعت13:30 به مدت 60 دقیقه روی موج اف ام ردیف 5/103 مگاهرتز تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت و گو می‌شود.

مخاطبان رادیو گفت و گو برای ارتباط با این برنامه و دیگر برنامه های این شبکه رادیویی می‌توانند با سامانه پیامکی 300001035 و شماره تماس 27861035 در ارتباط باشند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی