صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

حجت الاسلام وحدانی نیا اظهار داشت: تبلیغ وکلا برای فعالیت در حوزه طلاق توافقی باید در قالب یک تخلف مورد بررسی قرار بگیرد.

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی قبح زدایی از طلاق در جامعه و آثار مخرب آن، با حضور حجت الاسلام دکتر محمدامین وحدانی نیا (معاون دادگستری تهران و استادیار دانشگاه علوم قضایی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

حجت الاسلام وحدانی نیا با اشاره به این که فرهنگ ایرانی و اسلامی همیشه بر استحکام بنیان خانواده تاکید می کند، گفت: فرهنگ ایرانی و اسلامی علاوه بر مهم شمردن اصل ازدواج، استمرار و استحکام زندگی مشترک را نیز مهم می شمارد.

وی با اشاره به این که پدیده طلاق برای جامعه شناسان و سیاست مداران نگرانی ایجاد می کند، عنوان کرد: متاسفانه امروزه ما از اصل خوب و پسندیده ازدواج به سمت طلاق گرایش پیدا کرده ایم.
معاون دادگستری تهران با اشاره به این که طلاق یک ارزش نیست، اظهار داشت: امیدوارم که معضل طلاق در جامعه ایران هیچ گاه به ارزش نرسد.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که قبح طلاق در ایران هنوز نشکسته است، تصریح کرد: نگرانی امروز ما این است که شاید در سال های آینده قبح طلاق در کشور شکسته شود.

حجت الاسلام وحدانی نیا با اشاره به افزایش آمار طلاق توافقی در کشور، توضیح داد: متاسفانه امروزه بسیاری وکلا با اهتمام به تبلیغات مختلف اعلام می کنند که می توانند در کم ترین زمان ممکن طلاق توافقی بگیرند.

وی افزود: تبلیغ وکلا برای فعالیت در حوزه طلاق توافقی باید در قالب یک تخلف یا جرم مورد بررسی قرار بگیرد.

استادیار دانشگاه علوم قضایی اضافه کرد: متاسفانه متن قانون حمایت از خانواده در برخی از موارد مقدماتی را فراهم کرده که قبح طلاق در آینده ای نزدیک شکسته شود.

وی با اشاره به این که تمامی دنیا در مقابل فرهنگ آمریکایی ایستادگی می کند، عنوان کرد: اخیرا وزیر آموزش و پرورش انگلستان به تمامی مدارس این کشور اعلام کرده است که باید در مقابل نفوذ فرهنگ آمریکایی ایستادگی کنند.

حجت الاسلام وحدانی نیا با اشاره به این که متاسفانه ما در ایران سیاست فرهنگی واحد نداریم، اظهار داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری فضای مجازی همانند یک سگ رها شده می تواند در تمامی حوزه های کشور مشکل ایجاد کند.

وی افزود: اگر فضای مجازی در ایران به حال خودش رها شود، انسان ها تحت تاثیر قرار می گیرند و تبلیغات مختلف مردم را به سمت طلاق و بسیاری از آسیب های مختلف سوق می دهند.

استادیار دانشگاه علوم قضایی اضافه کرد: برای تعیین و مدیریت ذائقه مردم باید از فضای مجازی به عنوان یک فرصت استفاده کنیم و به بهترین شکل ممکن محتوای این فضا را هدایت و کنترل کنیم.

مرتبط با این خبر

  • جوانان فاقد حل مشکلات بین فردی خود هستند

  • جوانان از مباحث شرعی، عرفی و حقوقی ازدواج اطلاع کافی ندارند

  • مهریه های بالا، خوشبختی را تضمین نمی کند

  • ازدواج با فرهنگ متفاوت باید از روی آگاهی صورت گیرد

  • رسیدن به یک فهم مشترک برای زندگی یک دانش است

  • ازدواجی که برای فخر فروشی باشد دوام نخواهد داشت

  • هرچقدر معیارهای مادی حاکم بر روابط اجتماعی شود ، بر ازدواج تاثیر منفی می گذارد

  • ترویج عادت های غلط در ازدواج، نشئت گرفته از عوامل اجتماعی و فرهنگی است

  • تغییرات سبک زندگی باعث تغییر در ابعاد مختلف زندگی از جمله ازدواج شده است

  • ازدواج دیر هنگام ناشی از ایجاد بی اعتمادی های اجتماعی است