گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

دبیر كارگروه پایش انجمن سواد رسانه ای: رسانه های معاند با ویروس کرونا موج سواری می کنند

سارا میرقاسمی اظهار داشت: رسانه های اجتماعی معاند امروزه شیطنت های بسیاری از خود نشان می دهند و شیوع ویروس کرونا را برای خود به یک فرصت رسانه ای تبدیل می کنند.

1399/01/18
|
10:21
|

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی کرونا و سواد رسانه‌ای، در ارتباط تلفنی با دکتر فرجاد احمدی راد (سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک و مدیر روابط عمومی منطقه 18 شهرداری تهران) و دکتر سارا میرقاسمی (دبیر کارگروه پایش انجمن سواد رسانه ای) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه فرجاد احمدی راد در ارتباط تلفنی با شبکه رادیویی گفت و گو با اشاره به این که بیمارستان شهدای یافت آباد در منطقه 18 تهران قرار دارد، گفت: این بیمارستان از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کشور خدمات مختلفی را به بیماران مبتلا به کرونا ارائه می کرد.

وی افزود: ما از روزهای اولی شیوع ویروس کرونا در ایران مباحث گندزدایی و ضدعفونی تمامی معابر منطقه 18 را مورد توجه قرار دادیم.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک اضافه کرد: بسیاری از خیرین منطقه 18 در ضد عفونی کردن این منطقه کمک کردند و هزینه مواد شوینده و ضدعفونی کننده را پرداخت کردند.

در ادامه برنامه گفت و گوی اجتماعی سارا میرقاسمی در مصاحبه تلفنی با شبکه رادیویی گفت و گو با بیان این که سبک زندگی ما تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفته است، گفت: بدون شک رفتار اصحاب رسانه و رسانه های کشور تحت تاثیر بیماری کرونا قرار می گیرد.

وی با اشاره به این که نقش رسانه ها در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی امروزه پر رنگ تر شده است، عنوان کرد: در حال حاضر با بیشتر شدن اوقات فراغت مردم رسانه های مختلف می توانند برای پر کردن اواقت فراغت افراد برنامه ریزی بیشتری داشته باشند و از طریق فرهنگسازی میزان مطالبات درست مردم در مقابل مسئولین را مشخص کنند و اقدامات گسترده ای را داتشه باشند.

دبیر کارگروه پایش انجمن سواد رسانه ای اضافه کرد: ایجاد ارتباط موثر میان مردم و مسئولین از جمله مهم ترین کارکردهای رسانه ها به شمار می رود.

وی با اشاره به این که با شیوع ویروس کرونا ما شاید موج سواری رسانه های معاند هستیم، عنوان کرد: رسانه های اجتماعی معاند امروزه شیطنت های بسیاری از خود نشان می دهند و شیوع ویروس کرونا را برای خود به یک فرصت رسانه ای تبدیل می کنند.

سارا میرقاسمی افزود: اگر رسانه های داخلی اخبار مختلف را به هنگام و به طور موثق به مردم مخابره کنند، می توانند اعتمادسازی مطلوبی را بین مردم شکل دهند.

وی ادامه داد: رسانه های ملی و رسمی کشور باید از این تهدید به عنوان یک فرصت استفاده کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی