گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مدیرعامل پیام رسان آی‌گپ: هیچکس نتوانست جایزه هک یک میلیاردی آی‌گپ را ببرد

عسگری درباره تعهدات افشا نشدن اطلاعات کاربران در پیام‌رسان آی‌گپ گفت: در مقطعی جایزه یک میلیارد تومانی برای هک آی‌گپ گذاشتند و سربلند بیرون آمد.

1399/03/24
|
10:15

برنامه گفت‌وگوی اجتماعی با موضوع «تیک سوم، شبکه ملی اطلاعات» در تماس تلفنی با میثم عسگری (مدیرعامل پیام رسان آی‌گپ) و محسن غفاری (مدیرعامل پیام رسان ایتا) از رادیو گفت‌وگو پخش شد.

میثم عسگری درباره اینکه چه تعهداتی برای افشا نشدن اطلاعات کاربران در پیام‌رسان آی‌گپ داده است و اتفاق احتمالی در صورت لو رفتن این اطلاعات، گفت: ما موظف و متعهدیم که از لحاظ فنی شرایطی را فراهم کنیم که کسی نتواند اطلاعات کاربران را هک کند. این از روز اول آی‌گپ جزو مزیت‌های آن بوده است و حتی در مقطعی جایزه یک میلیارد تومانی برای هک گذاشتند و سربلند بیرون آمد.

عسگری با اشاره به تعهدی که نسبت به دسترسی‌های ایجاد شده وجود دارد، عنوان کرد: چندماه پیش سر یک مورد در CRM خود دچار مشکل شدیم و کاربر پیام داد که در موبایلش مشکلی دارد و ما در آزمایش‌ها به چنین مشکلی برنخوردیم و حتی به خودمان اجازه ندادیم واردID کاربر شویم بلکه از او دعوت کردیم و ماشین فرستادیم و کنار بچه‌های فنی آی‌گپ قرار گرفت و با اجازه خودش این مشکل بررسی و رفع و رجوع شد. بنابراین، تابع قوانین هستیم و در چارچوب همان اقدام می‌کنیم.

ماجرای سوء استفاده از تصویر جانشین پلیس فتا

در ادامه، محسن غفاری درباره درج تصویر جانشین پلیس فتا در پروفایل شخصی یک فرد در پیام‌رسان ایتا که پلیس فتا به فرد هشدار داده بود، گفت: یک سری دستورات قضایی وجود دارد که ضابط قضایی می‌تواند به صورت مستقیم اقدام کند و از راه پلیس فتا و دادستانی کل با من تماس گرفتند که فردی تصویر جانشین پلیس فتا را گذاشته که باید بردارد و چون آخر وقت بود و دوست نداشتم اکانتش را ببندم، داخل چت به او گفتم که تصویر را بردارد.

غفاری افزود: من دستور بسته‌شدن داشتم و جانشین پلیس از گذاشتن تصویر خودش پیش من شکایت کرد و به دلیل احتمال سوء استفاده به من خبر دادند و به او گفتم که از دادستانی به ما اعلام شده که باید این عکس برداشته شود، اما متأسفانه او از تمام چت‌های خصوصی من و آقای جاویدنیا اسکرین شات گرفت و در جای عمومی منتشر کرد و در قانون آمده که اسکرین شات از چت خصوصی جرم محسوب می‌شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی