گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

همه نمایندگان مجلس 231میلیون را نگرفته‌اند !

یک نماینده مجلس در نظرگرفتن 200 میلیون برای رهن منزل نمایندگان را نشان از مظلومیت آن‌ها دانست و تاکید کرد: همه این مبلغ را دریافت نکرده‌اند.

1399/04/20
|
11:00

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ ولی اسماعیلی در ارتباط تلفنی با برنامه " گفتگوی اجتماعی " که به موضوع لاکچری بودن و لوکس‌گرایی می‌پرداخت، در خصوص مبلغ 231 میلیون تومان که به حساب هر یک از نمایندگان واریز شده است گفت: نایب رئیس اول مجلس در این باره توضیح دادند و به نظر می‌رسد بحث 231میلیون تومان بیش از حد بزرگنمایی شده است.

وی واریز این مبلغ به حساب خود را رد کرد و گفت: چنین مبلغی به حساب من واریز نشده است و اگر مایل باشید حاضرم شماره حساب خود را در اختیار شما قرار دهم ‌تا موضوع را بررسی کنید.

*همه 231میلیون را نگرفته‌اند

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به گفته مجری برنامه مبنی بر اینکه دو نماینده دریافت مبلغ را تایید کرده‌اند، گفت: افرادی که از شهرستان به عنوان نماینده به تهران می‌آیند این مبلغ را دریافت کرده‌اند چون مجلس خانه سازمانی ندارد و 200 میلیون تومان برای رهن به آن‌ها پرداخت شده تا بتوانند یک منزل با متراژ قابل قبول را اجاره کنند.

از نظر اسماعیلی، این مبلغ، مظلومیت نماینده را می‌رساند چرا که در حال حاضر با این مبلغ در کمتر محله‌ای می‌توان خانه اجاره کرد.

وی درباره جزییات اظهار کرد: 20میلیون از این مبلغ مربوط به هزینه اجاره دفتری است که نمایندگان برای ارتباط با حوزه انتخابیه نیاز دارند.

نماینده مردم گرمی و دشت مغان در مجلس با تاکید دوباره بر اینکه همه نمایندگان این مبلغ را دریافت نکرده‌اند، گفت: نمایندگانی که در تهران ساکن هستند از 200میلیون مبلغ رهن مسکن استفاده نکرده‌اند. در واقع نمایندگانی که از شهرستان به تهران آمده‌اند برای اسکان خانواده خود مبلغ مورد نظر را جهت اجاره مسکن دریافت کرده‌اند.

اسماعیلی تاکید کرد: برجسته کردن و هیاهو درباره این موضوع به حاشیه بردن اقدامات ارزشمند یک ماه اخیر نمایندگان مجلس یازدهم است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه محل زندگی شما کجاست و با چه سرمایه‌ای آن را تهیه کرده‌اید گفت: بنده یک واحد آپارتمان در مجتمع آفتاب منطقه 22 که توسط شرکت تعاونی مجلس ساخته شد را اجاره کرده‌ام.

*تاثیر زندگی لاکچری مسئولین بر باور مردم

وی درباره زندگی لوکس مسئولین گفت: در بحث زندگی لاکچری باید میان کسی که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت قبول می‌کند با شهروند عادی تفاوت قائل شویم، به همین دلیل برای همه مردم ایران زندگی لاکچری و با رفاه آرزو می‌کنیم اما برای مسئولین و نمایندگان مجلس خیر. زندگی لاکچری برای شهروندان هم به شرطی خوب است که شخص عوارض و مالیات زندگی لوکس خود را بپردازد.

به عقیده اسماعیلی زندگی لاکچری مسئولین و داشتن اتومبیل آخرین سیستم سبب خدشه دار شدن باورهای ملی و اعتقادی نسبت به نظام مردم می‌شود. نماینده‌های مردم باید خودروی ایرانی استفاده کنند.

گفتنی است چند روز پیش یکی از نمایندگان مجلس از واریز مبلغ 231 میلیون به حساب همه نمایندگان دوره یازدهم مجلس خبر داده بود که هیاهو و بحث‌های زیادی در فضای مجازی و جامعه به دنبال داشت.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی