گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مدیر كل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری: 25 دستورالعمل بهداشتی برای برگزاری آزمون دکترا

علیرضا عبداللهی‌نژاد با اشاره به اینکه برای برگزاری کنکور 25 دستورالعمل اعلام شده است، بیان کرد: تمهیدات لازم و فاصله گذاری اجتماعی به صورت دقیق در تمام حوزه های برگزاری آزمون دکترا صورت گرفته است.

1399/05/09
|
10:49
|

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در بخش ویژه « باسخنگویان » در خصوص بررسی عملکرد وزارت علوم با علیرضا عبداللهی‌نژاد مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت تلفنی گفتگو کرد.

عبداللهی‌نژاد درباره برگزار کنکور در زمان تعیین شده گفت: وزارت علوم و سازمان سنجش صرفاً برگزار کننده کنکور هستند و در حوزه اجرایی حضور دارند. برگزاری آزمون دکتری با مصوبه و مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا و تمهیداتی که سازمان سنجش برای برگزاری مطلوب با رعایت پروتکل بهداشتی اندیشه است خواهد بود.

وی از نامعلوم بودن شرایط آینده گفت و عنوان کرد: با توجه به اینکه نمی‌دانیم شرایط آینده کشور چگونه است و کرونا تا چه زمانی وجود خواهد داشت، آزمون دکترا پنج شنبه برگزار شد و این در حالی است که این آزمون چندبار عقب افتاده بود.

مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: گروه کثیری از خانواده‌ها و افرادی که درگیر پروسه کنکور هستند از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کردند و با همه مشکلات و نگرانی‌هایی که وجود دارد و تا حد زیادی نیز درست است، اگر این آزمون برگزار نشود، یک سال تحصیلی را از دست خواهیم داد. نباید فراموش کنیم که کارشناسان اعلام کرده‌اند، در پاییز با پیک بیشتر و بدتری از کرونا مواجه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری کنکور 25 دستورالعمل اعلام شده است، بیان کرد: تمهیدات لازم و فاصله گذاری اجتماعی به صورت دقیق در تمام حوزه‌های برگزاری آزمون دکترا صورت گرفته است. از روزهای قبل مواد ضدعفونی کننده در مراکز برگزاری آزمون توزیع شده است و پروتکل‌های لازم برای کنکور دیده شد.

عبداللهی‌نژاد درباره برگزاری وضعیت کنکور ارشد گفت: در این باره، هفته آینده مجلس شورای اسلامی تصمیم گیری خواهد کرد. کنکور یک مسئله ملی است و سازمان سنجش به عنوان یک نهاد تخصصی به بهترین شکل کنکور را در یک تراز جهانی برگزار کرده است و قطعاً هر تصمیمی که ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ کند تابع هستیم.

وی افزود: این اطمینان به خانواده‌ها و داوطلبین داده می‌شود با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی بر اساس دستورالعمل، آزمون‌ها برگزار می‌شود و حتماً خود داوطلبین نیز این موارد بهداشتی را رعایت کنند تا مشکلی پیش نیاید.

مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تمام مواردی که درباره آزمون‌ها و کلاس‌ها تصمیم‌گیری شده است، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده است، اظهار کرد: وزارت علوم تابع ستاد ملی مقابله با کرونا است و علی رغم آمادگی که برای برگزاری کنکور وجود دارد، اما اگر وضعیت کشور به سمتی برود که نهاد تصمیم گیر، دستور به عدم برگزاری کنکور دهد، قطعاً وزارت علوم نیز برگزار نخواهد کرد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی