گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مدیركل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران: در حداقل‌های استاندارد خودرو هم لنگ می‌زنیم

شینا انصاری گفت: ما حداقل‌ها را برای آلودگی هوا و استاندارد خودرو در نظر گرفتیم که قدم به قدم جلو برویم، اما در همین حداقل‌ها هم لنگ می‌زنیم.

1399/05/13
|
15:30
|

برنامه گفت‌وگوی اجتماعی با موضوع«هوای پاک زیر چرخ خودروهای فرسوده» با حضور شینا انصاری، مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از رادیو گفت‌وگو پخش شد.

انصاری درباره آلودگی هوا گفت: در حوزه آلودگی هوا سند بالادستی مربوط به قانون هوای پاک است که در سال 96 مجلس شورای اسلامی تصویب کرد و بیشتر از 10 آیین‌نامه اجرایی داشتیم و در محورهای مختلف این قانون 34 ماده دارد و در این ماده‌ها جوانب محورهای مختلف دیده شده است.

انصاری افزود: از سال 96 تا به حال آنچه بیشتر در قانون و آیین‌نامه‌های اجرایی قانون دیده شده، مربوط به سوخت‌های دیزلی است که حد مجاز آنها 50 قسمت در میلیون است.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران افزود: در این قانون پیش‌بینی شده که استاندارد خودروها باید یورو 5 باشد و خودروهای کاربراتی دیگر شماره‌گذاری نشود.

وی درباره اینکه اگر این قانون اجرا نشود، چه کار باید کرد، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان دستگاه حاکمیتی و نظارتی بر اجرای قانون است، چون سازمان حفاظت محیط زیست هماهنگ‌کننده بین دستگاه‌هاست و مسئولیت کارگروه ملی آلودگی هوا را دارد.

انصاری با اشاره به درنظرگرفتن حداقلی آلاینده‌ها برای استانداردسازی خودرو و معاینه فنی گفت: ما حداقل‌ها را در نظر گرفتیم که بتوانند قدم به قدم جلو بروند، اما در همین حداقل‌ها هم لنگ می‌زنیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی