گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

عضو كمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس: شبکه‌های اجتماعی باید در ایران نمایندگی داشته باشند در غیر این‌صورت فیلتر می‌شوند

ابوترابی با تصریح بر اینکه با ساماندهی فضای مجازی قصد داریم فیلترینگ را حذف کنیم، اظهار کرد: شبکه‌های اجتماعی مکلف هستند در داخل کشور نمایندگی ایجاد کنند و اگر تن به این درخواست ندهند فیلتر خواهند شد و این مسیری است که باید طی شود.

1399/06/11
|
12:49
|

برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو در خصوص طرح محدودیت شبکه‌های اجتماعی و با حضور ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به اینکه یکی از کسانی است که طرح محدودیت‌های شبکه‌های اجتماعی را امضا کرده است، گفت: امروز حکومت‌ها در فضای مجازی مستقر شده‌اند و واحدهای پول تعیین می‌کنند و به همین جهت مرزهای فیزیکی کشورها کنار رفته است و مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی در آن شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی رهبری جنگ نسل چهارم را بر عهده گرفته است، بیان کرد: تلگرام به سمت پول الکترونیکی به نام گرام رفت که اگر موفق می‌شد، تحریم‌ها را چند برابر وخیم تر می‌کرد و بنابراین فیلتر تلگرام به دلیل آمدنیوز نبود بلکه ابعاد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بود.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس تاکید کرد: مردم می‌خواهند در فضای مجازی که در خیلی از امور مهم‌تر از فضای حقیقی است، مرز داشته باشند و خط و خطوط کشور و همچنین حاکمیت و پول ملی خودمان را داشته باشیم. برای این باید فضای مجازی را ساماندهی کنیم.

وی با تصریح بر اینکه با ساماندهی فضای مجازی قصد داریم فیلترینگ را حذف کنیم، اظهار کرد: شبکه‌های اجتماعی مکلف هستند در داخل کشور نمایندگی ایجاد کنند تا اگر شکایتی صورت بگیرد، از طریق این نمایندگی انجام شود. این الگویی است که در کشورهای دیگر هم اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: با ایجاد نمایندگی، داده‌ها و اطلاعات افراد در اختیار کشورهای دیگر قرار نمی‌گیرد و این اطلاعات در مرز واقعی و حقیقی کشور باقی می‌ماند. زیرا این اطلاعات ذائقه و روانشناسی مردم را نشان می‌دهد و دشمنان می‌توانند این اطلاعات را مورد سوء استفاده قرار دهند. امروز حتی برای پیدا کردن یک آدرس به اپلیکیشن‌های داخلی و خارجی مراجعه می‌کنیم و بنابراین مسیر حرکت ما را نیز رصد می‌کنند. اگر این پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی نپذیرند در ایران نماینده داشته باشند، فیلتر خواهند شد.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی