گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: افزایش اعتیاد در نوجوانان، زنگ خطری برای خانواده‌ها است

سرهنگ عبدالوهاب با ابراز نگرانی از افزایش اعتیاد در میان دانش آموزان متوسطه و دانشجویان، تصریح کرد: افزایش اعتیاد در دانش آموزان و دانشجویان یک زنگ خطر برای خانواده‌ها محسوب می‌شود و باید خیلی به این موضوع توجه کرد.

1399/10/01
|
15:03
|

برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو با موضوع راهکارهای پیشگیری از اعتیاد در دانش آموزان و نوجوانان و با حضور سرهنگ عبدالوهاب حسن‌وند رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر به صورت تلفنی گفتگو کرد.

سرهنگ عبدالوهاب حسن‌وند با بیان اینکه هدف گذاری‌های خوبی در مجموعه پلیس برای ارتقاء آگاهی شهروندان در همه حوزه‌ها به ویژه مواد مخدر شده است، گفت: تحقق این هدف گذاری نیازمند تعامل و همکاری تمام سازمان‌ها و دستگاه‌ها است.

وی با ابراز نگرانی از افزایش اعتیاد در میان دانش آموزان متوسطه و دانشجویان، تصریح کرد: افزایش اعتیاد در دانش آموزان و دانشجویان یک زنگ خطر برای خانواده‌ها محسوب می‌شود و باید خیلی به این موضوع توجه کرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ضمن اشاره به کرونا، عنوان کرد: با توجه به وضعیت این بیماری منحوس، که سبب تعطیلی دانش آموزان و حضور آن‌ها در منازل شده است، زمینه را برای ورود آن‌ها به اینترنت فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه مهم ترین نهادی که در تربیت فرزندان و پیشگیری از اعتیاد آن‌ها تاثیرگذار است، خانواده‌ها هستند، گفت: در بررسی‌هایی که معاونت اجتماعی و آموزش پلیس مبارزه با مواد مخدر، بررسی کرده است، نشان می‌دهد اولویت نخست برای جلوگیری از به دام افتان نوجوانان و دانش آموزان در دام اعتیاد، خانواده است که باید به فرزندان خود توجه کنند.

عبدالوهاب، اولویت دوم را آموزش دانست و عنوان کرد: توام با اقداماتی که در خانواده انجام می‌شود، باید در نهادهای آموزشی همچون مدارس و دانشگاه‌ها نیز گام‌های مهم و جدی در جهت افزایش آگاهی نسبت به مواد مخدر صورت بگیرد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر به فضای مجازی و اثرات آن در حوزه مواد مخدر اشاره کرد و افزود: اساسا فضای مجازی هم تهدید و هم فرصت محسوب می‌شود. افرادی با دایر کردن صفحات مختلف، در حال تلاش هستند از ناآگاهی جوانان و نوجوانان سوء استفاده کنند و آن‌ها را در دام بلای خانمان سوز اعتیاد قرار دهند. در این شرایط به خانواده‌ها توصیه می‌کنم فرزندان خود را کنترل کنند تا در یک فضای خلاء قرار نگیرند.

وی آموزش و توجه به فضای مجازی برای مبارزه با مواد مخدر را نیازمند توجه همه سازمان‌ها و نهادها دانست و گفت: در این زمینه باید همه دستگاه‌ها دست به هم دست بدهند تا بتوانیم چرخه منحوس اعتیاد را کاهش دهیم.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی