گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

معاون اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر: راه اندازی مرکز مشاوره اعتیاد به خانواده‌های در معرض آسیب

سرهنگ علی مرادی اعلام کرد: یک مرکز مشاوره در حوزه پیشگیری از اعتیاد ویژه خانواده‌های در معرض آسیب و خانواده‌های آسیب پذیر در مشیریه تهران افتتاح کرده‌ایم که تاکنون بازخوردهای خوبی داشته است.

1399/10/01
|
16:31
|

برنامه «گفتگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو با موضوع راهکارهای پیشگیری از اعتیاد در دانش‌آموزان و نوجوانان و با حضور سرگرد امرالله علی مرادی معاون اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر به روی آنتن رفت.

سرگرد امرالله علی‌مرادی با تصریح بر اینکه خانواده نقش اصلی را در پیشگیری از اعتیاد نوجوانان دارند، تاکید کرد: باید به نوجوانان و جوانان آموزش مهارت نه گفتن را بدهیم و در کنار این مهم، باید سطح آگاهی خانواده‌ها در زمینه پیشگیری از اعتیاد ارتقاء پیدا کند.

معاون اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر از تهیه برنامه‌های مختلف این معاونت برای آموزش خانواده‌ها و نوجوانان برای پیشگیری از افتادن به دام اعتیاد گفت و بیان کرد: این برنامه‌ها که در فضای مجازی نیز بارگذاری می‌شوند، شامل انیمیشن‌های آموزشی، کلیپ، فیلم‌های کوتاه و مستند هستند.

وی افزود: این برنامه‌ها در شبکه‌های اجتماعی مختلف به ویژه شبکه آموزشی شاد پخش می‌شود زیرا امروز تقریبا همه دانش آموزان در خانه از طریق شبکه‌های مجازی و شبکه آموزش شاد تحصیل می‌کنند. امید داریم با آموزش نوجوانان و دانش آموزان، رفتارهای پرخطر در حوزه مصرف مواد مخدر را شناسایی و از آن دوری کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حوزه اعتیاد، دو نوع خانواده داریم، در این باره توضیح داد و اظهار کرد: خانواده‌های آشفته و در معرض آسیب دو نوع خانواده‌هایی هستند که در این حوزه نیازمند توجه می‌باشند. شاید از خانواده آشفته انتظار نداشته باشیم که فرزند خود را کنترل کند اما این خانواده‌ها نیز می‌توانند به مراکز مشاوره نیروی انتظامی در سطح فرماندهی انتظامی تهران بزرگ مراجعه کنند.

وی از استقرار مشاورین کارکشته در حوزه مبارزه با مواد مخدر در کلانتری‌ها و پلیس مبارزه با مواد مخدر خبر داد و بیان کرد: مشاورین می‌توانند خانواده‌ها را در حوزه مسائل تربیتی کودک و آگاه سازی آنها برای دوری از مواد مخدر مشاوره دهند. بنابراین خانواده‌هایی که دچار مشکل هستند و یا دغدغه دارند می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

معاون اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: یک مرکز مشاوره در حوزه پیشگیری از اعتیاد ویژه خانواده‌های در معرض آسیب و خانواده‌های آسیب پذیر در مشیریه تهران افتتاح کرده‌ایم که تاکنون بازخوردهای خوبی داشته است و خیلی از خانواده‌ها دست پر از این مراکز خارج شده‌اند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی