گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مسئول سازمان بسیج پیشكسوتان كشور: بسیج نسخه بی‌بدلیل و شفابخش حل مشکلات کشور است

رضایار در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: بسیج نسخه بی بدلیل و شفا بخش در حل مشکلات کشور در تمام مقاطع از دوران دفاع مقدس گرفته تا شیوع کرونا بوده است.

1400/09/06
|
09:29
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ سردار تقی رضایار مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان کشور با حضور در برنامه «گفتگوی اجتماعی» ویژه هفته بسیج گفت: بسیج و تفکر بسیجی که نشات گرفته از تفکر و شخصیت امام خمینی (ره) است از پیروزی انقلاب اسلامی در برابر تمام مسائل اجتماعی، سیاسی، فتنه‌ها، تهاجم فرهنگی و... نسخه شفا بخش بوده است.

وی با تاکید براینکه در تفکر امام خمینی (ره) در رهبری و پیروزی انقلاب اسلامی مردم نقش و جایگاه ویژه‌ای داشته و بر توانمندی‌های مردم تکیه شده بود بیان داشت: از بین 3 انقلاب بزرگ، رنسانس اروپا، بلشویک روسیه و انقلاب اسلامی که در 200 سال اخیر اتفاق افتاده است به جرات می‌توان گفت که نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بی نظیری بوده است.

رضایار ادامه داد: کشور ما دوران 8 سال دفاع مقدس را که طولانی ترین جنگ 100 سال اخیر دنیا می‌باشد، با بهره گیری از این نسخه شفا بخش پشت سر گذاشته و در دوران دفاع مقدس 2 میلیون و 200 هزار نفر از جوانان و نوجوانان ما با هویت بسیجی به کمک نیروهای سازمانی رسمی و نظامی کشور رفتند.

*** بسیج فرمول و کلید حل مشکلات

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان کشور با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی (ره) بسیج را فرمول دفاع همه جانبه می‌دانست و مقام معظم رهبری هم در سخنانی فرموده‌اند که کلید طلایی حل مشکلات بسیج است تصریح کرد: این جملات بیانگر آن است که تفکر حاکمیت کشور بر این است که از خود مردم و توانمندی‌های مردم فرمول و کلیدی بسازند، تا در هر مشکل و مصائبی که دشمنان پیش پای نظام و انقلاب قرار می‌دهند، به کمک بروند.

وی تصریح کرد: در سراسر دنیا حاکمیت‌ها حسرت همراهی مردم با خودشان را دارند و با انواع فرمول‌های دموکراسی که می‌تراشند نمی‌توانند این همراهی مردم را داشته باشند، اما در کشور ما مردم با انگیزه الهی در قالب بسیج این نظام را همواره یاری کرده‌اند.

رضایار با بیان اینکه در حال حاضر بسیج به عنوان یک الگوی توسعه پذیر برای جهان اسلام و محرومین در آمده است اظهار داشت: در بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب نقشه راه 40 سال دوم انقلاب با 7 اولویت ترسیم شده است که در 40 سال دوم انقلاب بار بر دوش جوانان است و ضروری است که در این راستا جوانان با استفاده از تجربیات پیشکسوتان، عالمانه تر گام‌های بعدی را بردارند تا نظام ما بتواند در 3 گام بعدی دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدنی اسلامی را به دنیا عرضه کند.

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان کشور در بیان فعالیت‌های سازمان بسیج پیشکسوتان گفت: در حال حاضر بیش از 6 میلیون نفر سرمایه ارزشمند انسانی که در 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان سپر بلای این کشور به عنوان بسیجی فعالیت کرده‌اند وجود دارد و بسیج پیشکسوتان همواره با «هستیم برآن عهد که بستیم» فعالیتهای خود را انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در تکریم بازنشستگان فرموده اندکه در اسلام و انقلاب به معنای رایج کلمه بازنشستگی نداریم و دوران بازنشستگی دوران گوشه گیری و خانه نشینی و انزوا نیست بلکه دوران بالندگی و استفاده از تجربیات پیشکسوتان است.

رضایار در رادیو گفت‌وگو بیان داشت: بر خلاف کشورهای دیگر در دنیا که با وجود همه پیشرفتهایی که داشته‌اند برای بازنشستگان غیر از خانه سالمندان چیز دیگری پیدا نکرده‌اند در انقلاب اسلامی حکم بازنشستگی از کار افتادگی نیست و در عرصه‌هایی که نیاز باشد از جسم، توان و تجربه پیشکسوتان همانند جوانان استفاده می‌شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی