گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان كشور: تفکر بسیجی موجب پیروزی در جنگ نامتقارن فرهنگی و اجتماعی

حکیمیان در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: با حضور هوشمندانه زنانی که هویت انسانی، هویت ملی، هویت دینی خود را جدی گرفته‌اند می‌توان تحت تاثیر تفکر بسیجی در جنگ نا متقارن فرهنگی و اجتماعی به رغم همه فتنه‌ها پیروز شد.

1400/09/06
|
15:15
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ معصومه حکیمیان معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور با حضور در برنامه «گفتگوی اجتماعی» ویژه هفته بسیج گفت: در جنگ‌های نامتقارن غیر همسطح در حوزه‌های مختلف از نظامی گرفته تا اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیروز میدان کسی است که مبانی محکم تری داشته باشد.

وی افزود: سیاست فکری و برنامه‌های ما در بسیج جامعه زنان این است که بسیجیان همواره پرچم دار وحدت و همدلی باشند و از تفرقه فرار کنند چرا که اگر وحدت و همکاری در جامعه شکل بگیرد در بازه زمانی کوتاه تری به پیروزی در جنگ نامتقارن نرم در حوزه فرهنگی و اجتماعی خواهیم رسید.

*** تلاش بسیج جامعه زنان برای ترویج تفکر بسیجی

حکیمیان با تاکید بر اینکه بسیج جامعه زنان برای ترویج تفکر بسیجی تلاش می‌کند بیان داشت: تفکر بسیجی یعنی بدنه جامعه به چنان بالندگی و فرهیختگی برسد که تمام حرکات، سکنات و رفتارهایش را با هدف رضای خدا انجام دهد.

معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور تاکید کرد: بسیج برای هر حرکتی در هر مقطع زمانی دو معیار رضای خدا و نفع مردم ملت ایران را در نظر می‌گیرد.

وی ادامه داد: بسیج جامعه زنان در حوزه زنان وخانواده در جامعه با 5 دغدغه و آسیب اجتماعی اعم از افزایش طلاق، کاهش ازدواج، افزایش اعتیاد، کاهش جمعیت، کم رنگ شدن حیا و عفتمداری در بین زنان و دختران از حیث ظاهر و منش مواجه است که می‌توان این 5 زلزله اجتماعی را با ترویج تفکر بسیجی از ریشه درست کرد.

حکیمیان در ادامه با بیان اینکه در بسیج جامعه زنان نسبت به نقش آفرینی زنان تحت عنوان بسیجی دو رویکرد وجود دارد گفت: در رویکرد اول که ساختار محور می‌باشد در پایگاه‌ها، حوزه‌ها و نواحی مقاومت بسیج 50 درصد مخاطبان خانم‌ها هستند و تعداد حضور زنان بیشتر از مردان است.

وی ادامه داد: رویکرد دوم بسیج جامعه زنان، در موردگروهی از زنان جامعه است که عضو بسیج نیستند و دوست دارند از برنامه‌هایی که در بسیج برگزار می‌شود استفاده کنند که در این راستا با توجه به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند« هر آن کس که در این کشور زندگی می‌کند و دست خیانت در دست دشمن ندارد بسیجی است» جامعه بسیج زنان کشور برنامه ریزی‌های خود را در این قالب برای همه زنان کشور و خارج از رنگ‌ها و سلیقه‌های اجتماعی، فرهنگی انجام داده است.

*** دفاع مقدس پدیده‌ای به وسعت تاریخ

معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه پدیده دفاع مقدس پدیده‌ای به وسعت تاریخ است بیان داشت: انبیاء الهی از نبی مکرم اسلام تا حضرت ابا عبدالله و امام خمینی(ره) هریک دفاع مقدسی از دین خدا داشته و صحنه‌های زیبایی از دفاع مقدس را رقم زده‌اند.

وی ادامه داد: دفاع مقدس حضرت اباعبدالله در کربلا، دفاع مقدس امام خمینی (ره) که توانست فتنه رژیم پهلوی که سرسپرده مستکبرین عالم بود را در کشور جمع کند، 8 سال دفاع مقدس که توسط مثلث شوم آمریکا، اسرائیل، رژیم صهیونیستی به سرسپردگی صدام به ما تحمیل شد، نمونه‌هایی از دفاع مقدس است.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی