گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

دبیر هیئت مدیره نظام پرستاری شهر تهران: اجرای قوانین تصویب شده مانع مهاجرت پرستاران می‌شود

پازوکی در رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: فراهم کردن زیر ساخت‌ها و اجرای قوانین تصویب شده در حوزه پرستاری از خروج نیروهای متخصص و نخبه کشور در کادر درمان جلوگیری می‌کند.

1400/10/28
|
13:00
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ مهدی پازوکی، دبیر هیئت مدیره نظام پرستاری شهر تهران با حضور در برنامه «گفتگوی اجتماعی» در مورد بررسی علت مهاجرت و راهکارهای برگشت نخبگان با اشاره به افزایش آمار مهاجرت پرستاران گفت: پرستاران مطالبه‌‎ای جز رفع موانع خدمتی و اجرای قوانینی که تصویب شده ندارند.

وی افزود: برای جلوگیری از مهاجرت پرستاران مهمترین راهکار برای ایجاد فضای کاری مناسب و انگیزه اجرای قوانینی است که سال‌ها مصوب شده و متاسفانه اجرایی نشده است.

پازوکی با تاکید بر ضرورت اجرای تعرفه گذاری قانون خدمات پرستاری که 14 سال است مصوب شده و متاسفانه هنوز اجرایی نشده است اظهار داشت: اجرای قوانین حوزه پرستاری اعم از قانون رابطه استخدامی، سختی کار، برقراری فوق العاده ویژه پرستاران می‌تواند از خروج سرمایه‌های انسانی و پرستاران با تجربه و ماهر از کشور جلوگیری کند.

دبیر هیئت مدیره نظام پرستاری شهر تهران گفت: به شغل پرستاری نمی‌توان مادی نگاه کرد ولی ایجاد انگیزه‌ها و مشوق‌هایی به پرستاران و به طور کل کادر درمان می‌تواند در حفظ سرمایه‌های انسانی کشور موثر باشد.

وی با بیان اینکه اولویت اول پرستاران نجات جان و سلامت مردم است و هدف نهایی این قشر زحمت کش نیز خدمت رسانی به مردم می‌باشد بیان داشت: با توجه به اینکه با شیوع کرونا و افزایش فشار کار پرستاران جذابیت برای پرستاران ایرانی در کشورهای دیگر بسیار بیشتر شده است و در کشورهای دیگر روند پذیرش پرستاران ایرانی تسهیل شده و در برخی از کشورها امکانات بیشتر و موقعیت‌‌های بهتری برای پرستاران ایجادشده است.

*** برای تربیت هر پرستار یک میلیارد تومان هزینه می‌شود

پازوکی ادامه داد: بر اساس محاسبات انجام شده برای آموزش یک نیروی کار در دوره 4 ساله حدود 1 میلیارد تومان در کشور هزینه می‌شود و متاسفانه نیروهای تربیت شده را به راحتی در اختیار دیگر کشور‌ها قرار می‌دهیم و رفتن این نیروهای آموزش دیده از کشور آسیب‌های زیادی را برای کشور در پی خواهد داشت.

دبیر هیئت مدیره نظام پرستاری شهر تهران تصریح کرد: ما باید برای جذب و نگه داشتن نیروهای تربیتشده خود در کشور انگیزه و جذابیت ایجاد کنیم و با رفع برخی مشکلات و در نظر گرفتن برخی مزایا برای پرستاران می‌توان مانع از مهاجرت بسیاری از پرستاران شد.

*** تضعیف جایگاه پرستاری با قراردادهای 89 روزه

وی ادامه داد: با شیوع کرونا و با توجه به کمبود نیرو در کادر درمان فراخوان جذب پرستاران بازنشسته، پرستاران دانشجو، پرستاران فارغ التحصیل انجام شد و به جای اینکه این نیروها در بدنه کادر درمان بکار گیری شوند با آنها قرارداد‌های 89 روزه بسته شد و پس از پایان موج کرونا قراردادهای 89 روزه هم به اتمام رسید و این عدم بکار گیری نیروها جایگاه حرفه پرستاری را تضعیف و آسیب زا بود و باعث شد بسیاری از پرستاران مهاجرت کنند.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی