گفت‌وگوی اجتماعی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 13:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي اجتماعي

مسئول بانوان معاونت بین الملل سازمان بسیج: حجاب و عفاف یک بحث فرهنگی عظیم است

مسئول بانوان معاونت بین الملل سازمان بسیج اظهار داشت: موضوع حجاب زمانی به صورت کامل به وقوع می پیوندد که تمام مردم ایران در این مسیر حضور داشته باشند.

1396/05/18
|
09:21
|

برنامه "گفت و گوی اجتماعی" با موضوع بررسی فلسفه وجوبی حجاب، با حضور سمیه سرافراز (مسئول بانوان معاونت بین الملل سازمان بسیج) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه سمیه سرافراز با اشاره به این که موضوعات فرهنگی همواره دلیلی بر ایجاد تمدن هستند، گفت: موضوعات فرهنگی همواره به دلیل گستردگی باید به مردم واگذار شوند، چرا که مردم مدام با این موضوع درگیر و در ارتباط هستند.

وی با بیان این که فرهنگ مردم شاکله اجتماعی کشور است، اظهار داشت: حضور زنان و بانوان کشور اتفاقی چون انقلاب اسلامی را رقم زده ، به طوری که حضرت امام خمینی (ره) نیز به موضوع حضور زنان در جامعه همواره تاکید بسیاری داشتند.

مسئول بانوان معاونت بین الملل بسیج با اشاره به این که نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی شاکله تمدن جهان غرب را درهم شکست، عنوان کرد: بخش عمده ای از جامعه ی ایران متشکل از زنان و بانوان است، به طوری که اگر حضور بانوان در انقلاب نبود شاید مسیر پیروزی برای انقلاب سخت می شد.

وی با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس، گفت: در دوران دفاع مقدس بانوان ایرانی و اسلامی نقش مهمی را در ایجاد تمدن ایرانی و اسلامی در کشور داشتند.

سمیه سرافراز با اشاره به این که هسته ی اصلی فرهنگ کشور ریشه در خانواده ها دارد، اظهار داشت: هسته ی مرکزی خانواده بانو یا مادر خانواده است.

وی با بیان این که موضوع حجاب یکی از مهم ترین مسایل فرهنگی در جامعه ایرانی و اسلامی است، عنوان کرد: حجاب و عفاف یک بحث فرهنگی عظیم است، به طوری که ابعاد حقوقی، قانونی، انتظامی و اجتماعی را دربرمی گیرد.

مسئول بانوان معاونت بین الملل بسیج با اشاره به فعالیت های سریع رسانه های غربی در جهان، خاطر نشان کرد: موضوع حجاب زمانی به صورت کامل به وقوع می پیوندد که تمام مردم ایران در این مسیر حضور داشته و در حال فعالیت باشند.

فایل صوتی برنامه "گفت و گوی اجتماعی" از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی اجتماعی