گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

مدیر بازی های رایانه ای دفاع مقدس خبر داد: بازی "مبارزه در خلیج عدن " همچنان در صدر پرفروش ترین های بازی رایانه ای

شاهین صیاد حقیقی عنوان کرد : بازی " مبارزه در خلیج عدن " که رشادت های تکاوران نیروی دریایی ارتش را به نمایش در می آورد کماکان پرفروش ترین بازی PC تاریخ ایران محسوب می شود .

1396/08/10
|
12:15
|

برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو با موضوع داستان تصویری (کمیک استریپ) و دفاع مقدس با حضور امیر سرتیپ غلامحسین دربندی عضو هیئت معارف جنگ بنیاد شهید و شاهین صیاد حقیقی طراح و مدیر بازی های رایانه ای دفاع مقدس روانه آنتن شد.

در ابتدای برنامه دربندی با بیان تعریفی از کمیک استریپ ، عنوان کرد : این نوع روایت داستان های مصور و نقاشی های دنباله داری است که ماجرایی را روایت میکند و سابقه آن به نقاشی های روی سنگ ها در گذشته باز می گردد.

وی روایت جنگ را یک کمیک استریپ شفاهی دانست و افزود : عملیاتی که نیروی هوایی ، دریایی و زمینی در جنگ تحمیلی انجام داد ، از ابتدای عملیات تا پایان آن مراحل اکشن و جذاب برای کودکان و نوجوانان ما دارد و همچنین مفاهیم آن را می توان به نسل جدید انتقال داد.

عضو هیئت معارف جنگ بنیاد شهید عنوان کرد : در ارائه آنچه که در جنگ و پیش از آن در مبارزات انقلاب وجود داشت کوتاهی کرده ایم و تنها کسی که مداوم بر حفظ آثار دفاع مقدس تاکید دارند مقام معظم رهبری است.باید بقیه هم تبعیت کنند چرا در مجلس ما تا به امروز چنین تصویب نشده است که تمام ارگان ها و نهادها در احیای دفاع مقدس نقش داشته باشند .

در ادامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو ، صیاد حقیقی به سیر حرکتی رسانه ها اشاره کرد و گفت : مسیر رسانه به سمت تاثیرگذاری بیشتر بر روی مخاطب و تعامل گسترده تر پیش می رود که امروزه در قالب بازی های رایانه ای شاهد پیشروی آن هستیم.

وی افزود : فرد در بازی های رایانه ای خود را به جای شخصیت های آن قرار می دهد و با همزاد پنداری موقعیت موجود را تجربه می کند.

مدیر بازی های رایانه ای دفاع مقدس تاکید کرد : بازی ها و طرح هایی که تا کنون ارائه شده است نمی تواند قطره ای از دریای بی کران رشادت های دفاع مقدس را نمایش دهد.

صیاد حقیقی با اشاره به مشکلات زیادی که بخش خصوصی در این حوزه مواجه است ، اظهار کرد : سازمان عقیدتی ارتش با کمک رسانه های نوین نگاه ویژه ای داشته و گام های موثری دراین راه برداشته است.

وی خاطر نشان کرد : بازی " مبارزه در خلیج عدن " که رشادت های تکاوران نیروی دریایی ارتش را به نمایش در می آورد کماکان پرفروش ترین بازی PC تاریخ ایران محسوب می شود که نشان دهنده بالا بودن ظرفیت مخاطبان برای چنین زمینه هایی در بازی رایانه ای است.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی