گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

طاهری مطرح كرد؛ کشور ما در کانون بحران های منطقه و دنیا قرار دارد/ ضرورت آموزش دفاعی و رزمی بسیج

طاهری گفت: کشور ما در کانون بحران های منطقه و دنیا قرار دارد لذا دانش آموزان باید یک سلسله توانایی هایی را در حوزه دفاع مقدس فراگیرند.

1396/09/11
|
11:01
|

برنامه آیینه داران بصیرت رادیو گفت و گو با موضوع احیای آموزش نظامی و تقویت جنبه رزمی بسیج و با حضور طاهری معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانش آموزی سازمان بسیج مستضعفین به روی آنتن رفت.

طاهری در گفت وگو با برنامه آیینه داران بصیرت در این خصوص اظهار کرد: باید در نظر داشت که کشور ما در کانون بحران های منطقه و دنیا قرار دارد و مسئله امنیت یکی از ابتدایی ترین مقولات زندگی اجتماعی هر جامعه ای به شمار می رود.

وی ادامه داد: دانش آموزان باید یک سلسله توانایی هایی را در حوزه دفاع مقدس فراگیرند لذا درس آمادگی دفاعی در دو دوره نهم و دهم متوسطه و با همکاری سایر ارگان ها از جمله سازمان مدیریت بحران، آتش نشانی، هلال احمر و استانداری ها آموزش داده می شود.

طاهری تصریح کرد: تدریس این درس و برگزاری چند اردوی آموزشی، مسئله ای است که نیاز جامعه تلقی می شود تا آنان در آینده با مشکلاتی مواجه نشوند.

معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانش آموزی سازمان بسیج مستضعفین اذعان داشت: این آموزش ها در رشته های نظری مختص پایه های نهم و دهم بوده درحالیکه برای رشته های هنرستان و کارودانش مربوط به سال آخر تحصیلی است.

وی بیان کرد: این ٤ روز اردوی عملی دو دوره به طور کامل در راستای کتاب است و دیگر اینکه محتوای آن راهبردی و دفاعی است.

طاهری یادآور شد: مشکلاتی در حوزه تدریس این درس وجود دارد، نخست آنکه پیوستگی در دوره نهم و دهم متوسطه وجود ندارد و دیگر اینکه از آنجایی که دغدغه های دانش آموزان در سال های آخر دوران تحصیلی زیاد است لذا تدریس این درس تا اندازه ای لطمه می بیند.

معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانش آموزی سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: استفاده از مربیان غیر متخصص نیز یکی دیگر از مشکلات است البته در این میان عده ای بدون هیچ چشم داشتی فعالیت می کنند که باید از آنان قدردانی کرد.

وی افزود: ما محدودیت های بالایی داریم و آن کمبود نیرو در حوزه بسیج دانش آموزی است و یکی دیگر از محدودیت ها، محدودیت زمانی است.

طاهری در پایان بیان کرد: کمبود اعتبار داریم که این محدودیت ها تا اندازه ای کیفیت کار ما را تحت تاثیر قرار می دهد لذا امیدواریم این مشکلات مرتفع شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی