گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

رئیس انجمن موسسات مد و لباس كشور: هیچ عزمی برای مبارزه با قاچاق لباس در کشور وجود ندارد

محمودی بیان داشت: متاسفانه عزمی برای مبارزه با قاچاق لباس در ایران وجود ندارد.

1396/12/13
|
10:15
|

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع بررسی مشکلات صنعت مد و تاثیر آن بر جلوه نمایی بازیگران و چهره های معروف و با حضور مهدی محمودی رئیس انجمن موسسات مد و لباس کشور به روی آنتن رفت.

محمودی در آغاز برنامه اظهار داشت: در دنیای امروز با قدرت بسیار زیادی که شبکه های اجتماعی دارند علاوه بر سلبریتی ها افراد دیگر هم وارد بازار مد شده اند.

رئیس انجمن موسسات مد و لباس کشور افزود: هر فردی که از هر طریقی دیده می شود و به شهرت می رسد اولین مسئله ای که در ارتباط با مخاطب خود خواهد داشت پوشش خود است.

وی تصریح کرد: افراد سلبریتی در دنیا مد و لباس بسیار تاثیر می گذارند و تاثیر هم می پذیرند. زمانی که یک فرد مشهور در فضای عمومی قرار می گیرد سبک پوشش او می تواند جریان ساز شود که البته قدرت رسانه در پخش پوشش آن فرد هم بسیار مهم است.

محمودی بیان داشت: در رابطه با انتخاب لباس برای سلبریتی ها باید تعریفی مشخص و صحیح انجام شود تا مد در کشور ما باعث حاشیه سازی و ایجاد چالش نشود بلکه توسعه طراحی لباس در کشورمان را رقم بزند.

رئیس انجمن موسسات مد و لباس کشور در رابطه با پیشینه حضور مد در چهره های معروف گفت: حوزه فشن حوزه پول سازی است و در حقیقت ثروت آفرین و شهرت آفرین است و به همین خاطر بسیاری از سلبریتی ها وارد این حوزه می شوند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر قدرت رسانه ها در نمایش دادن افراد بسیار زیاد است و در ایران و در دنیا افراد سلبریتی به حوزه فشن علاقه و تمایل بسیار شدیدی نشان می دهند. در واقع عنصر اصلی و پر قدرت حضور سلبریتی ها در عرصه مد انگیزه های مادی است.

محمودی در رابطه با معضل قاچاق لباس به ایران یادآور شد: طبق آمار بزرگ ترین حجم قاچاق کالا در سبد قاچاق ایران مربوط به لباس بود که مبلغ آن به 5 میلیارد تومان می رسد.

رئیس انجمن موسسات مد و لباس کشور عنوان کرد: متاسفانه عزمی برای مبارزه با قاچاق لباس در ایران وجود ندارد. کشور ما که 50 هزار میلیارد تومان مصرف پوشاک دارد این حجم از قاچاق در کشور ما بسیار عجیب است لذا مشکل اصلی ما عدم عزم مسئولان برای مبارزه با قاچاق کالا و لباس است.

وی در پایان مطلب ابراز داشت: هر جایی که اقتصاد ما به دولت وابسته باشد ضربه خورده است لذا دولت باید به بخش خصوصی اجازه دهد پر قدرت کار خود را انجام دهد.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی