گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

رئیس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: کارگران باید از امنیت شغلی مناسب برخوردار شوند

عزیزی گفت: ما نمایندگان در مجلس و نیز مسئولان دولتی باید تلاش کنیم تا کارگر امنیت شغلی داشته باشد و همیشه دارای شغل باشد تا کارگر بتواند زندگی خود را اداره کند.

1397/02/12
|
10:43
|

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو به مناسبت روز کارگر با موضوع اینکه چرا فرهنگ کار جمعی در ایران قوی نیست؟ با حضور دکتر عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس به روی آنتن رفت.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در این برنامه ضمن تبریک روز جهانی کارگر به کارگران جهان به ویژه کارگران ایرانی در ابتدای مطلب عنوان کرد: ما نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و نیز مسئولان دولتی باید تلاش کنیم تا کارگر امنیت شغلی داشته باشد و همیشه دارای شغل باشد و ارزش پولمان حفظ شود تا کارگر بتواند زندگی خود را اداره کند.

این نماینده مجلس در ادامه مطلب در رابطه با اینکه نظام آموزش و پرورش ما کمکی به شکل گیری و پرورش روحیه کار جمعی نمی کند و مسائل مربوط به این کار را آموزش نمی دهد خاطرنشان کرد: بهترین نهاد برای فرهنگ سازی این موضوع، آموزش و پروروش است. آموزش و پرورش باید از دوره دبستان و پیش دبستانی آموزش های لازم در این رابطه را ارائه دهد و فرهنگ سازی کند.

عزیزی با تصریح بر اینکه میزان تاثیر پذیری فرزندان در سنین کودکی بسیار زیاد است بیان داشت: ما این آموزش ها را باید از پایه شروع کنیم. کشورهای حوزه خلیج فارس تا چند سال گذشته هیچ استقلالی نداشتند و وضعیت فرهنگ شان بسیار پایین بود. اما الان آموزش های لازم را دریافت و فرهنگ سازی می کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: چرا ما به فرزندان خود زندگی دسته جمعی را آموزش نمی دهیم؟

این مقام مسئول در ادامه مطلب متذکر شد: باید به فرهنگ کار دسته جمعی در کشور به صورت جدی پرداخته شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی در این برنامه تاکید کرد: امیدوارم همانطور که که شعار می دهیم بتوانیم به اندازه 10 درصد صحبت کردن هایمان و شعار دادن های خود عمل کنیم که در این صورت بسیاری از معضلات و مشکلات کشورمان حل خواهدشد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما مسئولان باید از خودمان شروع کنیم تا بتوانیم بر جامعه تاثیر گذار باشیم عنوان کرد: اگر همه مسئولان اجرایی در همه سطوح فرهنگ سازی در هر کار مثبتی را از خود آغاز کنند مردم هم این کار را انجام خواهند داد و تاثیر خواهند گرفت.

عزیزی در خاتمه این مطلب با اشاره به نقش رسانه ها و صدا و سیما در این امر خاطر نشان کرد: صدا و سیما می تواند در حمایت از کالای ایرانی کالاهای خارجی را تبلیغ نکند تا رونق اقتصادی کشور ما نیز تا حد بسیار بالایی محقق شود.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی