گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

دانشجوی دكترای مهندسی مكانیك: تکریم دختران عزت نفس را در آنها تقویت می کند

اصغری تکریم دختران در محیط خانواده و جامعه را امری بسیار ضروری برشمرد و گفت: تکریم دختران موجب رسیدن آنها به عزت نفس واقعی می شود.

1397/04/25
|
10:15
|

برنامه " گفت و گوی فرهنگی " ویژه روز تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر با موضوع دختران از رویاگرایی تا واقعیت و اندیشه و با حضور المیرا اصغری دانشجوی دکترای مهندسی مکانیک از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

دانشجوی دکترای مهندسی مکانیک در این برنامه اظهار داشت: خیال پردازی ضمن پیامدهای منفی، اثرات مثبت فردی و اجتماعی هم بر روی افراد خواهد گذاشت.

وی در توضیح این مطلب ادامه داد: یکی از نقاط مثبت خیال پردازی این است که می تواند تلاش و انگیزه افراد را برای رسیدن به اهداف و جایگاه های ویژه در زندگی بیشتر کند و انسجام اجتماعی را در جامعه افزایش دهد.

دانشجوی دکترای مهندسی مکانیک بخش عمده ای از موفقیت های امروز و اعتماد به نفس خود را در امور، نتیجه تصویرسازی از آینده معرفی کرد و گفت: تصورات و اعتقادات و فرهنگی که با آن تربیت شدم در موفقیت های امروز بنده بسیار اثرگذار بوده است.

المیرا اصغری همچنین در ادامه مطلب خاطرنشان کرد: تکریم پدر و مادر نسبت به دختر و رفتار محبت آمیز با او در خانواده، خود باوری و عزت نفس دختران را به شدت افزایش می دهد و همین مطلب موجب شد بنده به این خودباوری در زمینه علمی برسم البته راه زیادی تا رسیدن به قله علمی و اهداف آینده خود دارم.

این دانشجوی دکترای مهندسی مکانیک در توصیه ای به دختران جامعه ایرانی بیان داشت: دختران به آینده امیدوار باشند و برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود تلاش کنند و انگیزه داشته باشند. هر یک از دختران جامعه ما با توجه به استعداد و توانمندی های خود و نقش دختری و مادری خود در آینده باید تلاش کافی در جهت استفاده از این ظرفیت ها را داشته باشند.

المیرا اصغری در پایان برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو ابراز داشت: تکریم دختران در محیط خانواده و جامعه امری بسیار ضروری است. این کار موجب می شود دختران به عزت نفس واقعی برسند و برای ایفای نقش و مسئولیت هایی که در آینده خواهند داشت تلاش و انگیزه کافی داشته باشند.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی