صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

حسینیان گفت: انقلاب اسلامی ایران در سخت ترین شرایط به دلیل برخورداری از شخصیت و مرجعی چون امام خمینی (ره) و جایگاه ولایت در آن و اعتقاد مردم به امامت به پیروزی رسید.

برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو با موضوع تبیین پیام های خطبه غدیر و در ارتباط تلفنی با حجت الاسلام و المسلمین روح الله حسینیان نماینده سابق مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

حجت الاسلام حسینیان در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: مهم ترین پیام غدیر پیام تداوم نبوت است. به عبارت دیگر انسان ها برای اینکه از خاک تا افلاک پرواز کنند به یک راهنما نیاز دارند و امامت به عنوان دنباله و یا تکمله نبوت در این خطبه از مهم ترین فراز های واقعه غدیر است.

وی افزود: با رفتن پیامبر (ص) و قطع شدن وحی، راهنمایی انسان ها تغییری پیدا نکرد و فراموش نشد. بلکه امامت و نبوت که تجلی صفات رحمانی خداوند نسبت به بندگان است ادامه دارد و شامل حال همه انسان ها بعد از پیامبر اکرم (ص) نیز می شود.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به همین جهت ولایت مسئله ای است که به عنوان تداوم نبوت و تکمیل نعمت و دین مطرح است و انسان هنوز نیازمند راهنما بوده و صفات رحمانی در حال تابش است و این مهم ترین پیام غدیر به انسان ها و همه تاریخ محسوب می شود.

حجت الاسلام حسینیان همچنین در رابطه با تاثیر واقعه غدیر در انقلاب اسلامی ایران گفت: با مقایسه کشورهای مختلف اسلامی با ایران می بینیم که این کشورها با وجود تلاش های فراوان اما به دلیل نداشتن ولایت و رهبری و مرجعیت که دنباله امامت است به موفقیت نرسیده اند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران در سخت ترین شرایط به دلیل برخورداری از شخصیت و مرجعی چون امام خمینی (ره) و جایگاه ولایت در آن و اعتقاد مردم به امامت به پیروزی رسید و با همه تصمیمات شوم کشورهای شکست خورده علیه ایران اما به دلیل اعتقاد مردم به ولایت و شخص ولی توانستیم گردنه های سخت را پشت سر گذاشته و بر بسیاری از مشکلات فائق شویم.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در پایان برنامه "گفت و گوی فرهنگی" از رادیو گفت و گو بیان کرد: در حال حاضر شیعیان در سراسر نیم کره زمین یعنی مناطقی که تحت سیطره اسلام است پوزه استکبار و اسرائیل را به خاک مالیده اند. در یمن به خاطر اعتقاد به ولایت در مقابل همه قدرت ها استقامت می کنند و در عراق با اینکه داعش بسیاری از سرزمین ها را تصرف کرده بودند اما جوانان انقلابی و مومن مناطق را آزاد کردند و این ها تبلور واقعه غدیر است.

مرتبط با این خبر

  • حافظان غدیر باید صاحب هویت جمعی باشند

  • پیام خطبه غدیر جهانی و انسانی است

  • خطبه غدیر مانیفست اسلام است

  • خطبه غدیر سندچشم انداز دائمی برای جهان بشریت است

  • خطبه غدیریه مرز حق و باطل را مشخص می کند

  • آغاز جانشینی و ولایت حضرت امیر(ع) از لحظه بیان خطبه غدیر مطرح بود