گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

عضو شورای مركزی سازمان بسیج پیشكسوتان: دفاع از هویت و انسانیت؛ پیام فرهنگی دوران دفاع مقدس در ایران

مدرس دانشگاه گفت: پیام فرهنگی مقاومت ملت ایران در دفاع مقدس پیام دفاع از هویت و موجودیت ملت ها و انسانیت است.

1397/07/02
|
11:25

برنامه " گفت و گوی فرهنگی " ویژه روز اقتدار و صلابت، رژه نیروهای مسلح با حضور سردار محمد جواد اسلامی عضو شورای مرکزی سازمان بسیج پیشکسوتان، مدرس دانشگاه و مولف کتاب "از آبادان به حلبچه" از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

عضو شورای مرکزی سازمان بسیج پیشکسوتان در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: ملت غیور و رزمنده ایران اسلامی به پیروی از سیدالشهدا(ع) کاخ های ظلم و ستم شاهنشاهی را که مدعای 2500 سال ظلم را یدک می کشیدند با تبعیت از امام خمینی (ره) به زیر کشید.

وی افزود: کشور ما در دوره ای که همه کشورها و صاحبان اندیشه تصوری جز حضور در قطب های ظلم و ستم شرق و غرب نداشتند پرچم استقلال، آزادگی و عزت خود را بر دوش کشید.

سردار اسلامی خاطرنشان کرد: شهدای عزیز ما با خون خود این صفحه طلایی روزگار را رنگین کردند و به ملت های آزاده جهان پیام استواری و اقتدار و عزت را انتقال دادند و امروز در ادامه آن راه ملت های اسلامی ایمان به توان ایستادگی در مقابل ظلم را تجربه می کنند.

مولف کتاب "از آبادان به حلبچه" در ادامه برنامه گفت و گوی فرهنگی از رادیو گفت و گو بیان داشت: کتاب "از آبادان به حلبچه" حاوی فراز و نشیب های دوران دفاع مقدس از آبادان تا حلبچه است.

نامگذاری این کتاب به این دلیل بود که بین دو طرف مرز پیام اخوت و برادری است اگرچه بین آبادان و حلبچه بیش از هزار کیلومتر فاصله است و این فاصله های مکانی، فاصله های اندیشه ای و دلی را ایجاد نکرد.

سردار اسلامی همچنین گفت: هر دو منطقه از شرارت صدام و آمریکا مورد ظلم واقع شده بودند و هر دو حدود 5 هزار نفر شهید تقدیم اسلام کردند.

وی در ادامه اظهار داشت: ملت ما نه تنها در برابر صدام بلکه در برابر ابرقدرت های جهان ایستادگی کرد و نام آن سرافراز و سربلند به یادگار ماند.

عضو شورای مرکزی سازمان بسیج پیشکسوتان در پایان برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو مطرح کرد: مقاومت در برابر دشمن توانست هویت ملت ایران را به برکت پیروی از مکتب عاشورا حفاظت و نگهبانی کند. پیام فرهنگی مقاومت ملت ایران در دفاع مقدس پیام دفاع از هویت و موجودیت ملت ها و انسانیت است.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی