گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب كشور: اتحاد و ولایت مداری ایرانیان، پیروزی در جنگ تحمیلی را رقم زد

سردار غیاثی راد گفت: اتحاد ملت ایران در حول محور ولایت مداری، وطن دوستی و مردمی کردن جنگ، پیروزی ملت ایران در جنگ را رقم زد.

1397/07/02
|
12:30

برنامه " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو ویژه روز اقتدار و صلابت، رژه نیروهای مسلح با حضور سردار داوود غیاثی راد معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور، استاد دانشگاه و مولف کتاب "لایه های پنهان" به روی آنتن رفت.

سردار غیاثی راد در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: 31 شهریور ماه همیشه نماد مقاومت، جوانمردی و غیرت همه ملت ایران بوده و نیروهای مسلح نیز بخشی از نیروهای این رژه و بنیان مرصوص مقاومت هستند.

وی افزود: شعار امسال رژه نیروهای مسلح و هفته دفاع مقدس "ما توانستیم" است. در روز اول، ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس روز رژه را روز صلابت و سلحشوری و صنعت دفاعی و اقتدار نیروهای مسلح اعلام کرد.

معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور خاطرنشان کرد: یک مسئله در اوضاع فعلی و گذشته و در دوران دفاع مقدس مشترک است و آن هم تحریم ایران است. یعنی در آغاز جنگ اولین کاری که آمریکا کرد این بود که عراق را از لیست کشورهای حامی تروریسم خارج کرد تا بتواند تحریم های آن را حذف کرده و به آن سلاح بفروشد.

مولف کتاب "لایه های پنهان جنگ" متذکر شد: اسناد این موضوع را در کتاب "لایه های پنهان جنگ" از قول نویسنده کتاب سوداگری مرگ بیان کرده ام. نویسنده آمریکایی این کتاب اقرار کرده و گفته 38 کشور از صدام پشتیبانی و با جمهوری اسلامی ایران مقابله کردند. ما در ابتدای جنگ به قدری تحریم بودیم که شوروی اجازه نداد سیم خاردار به کشور ما وارد شود و این باعث شد امروز شعار ما می توانیم به شعار توانستیم تبدیل شود.

این استاد دانشگاه گفت: در صفحه 35 این کتاب از قول نویسنده آمریکایی و رئیس سازمان جاسوسی فرانسه در دوران جنگ ایران و عراق به صدام می گویند ایرانیان مظهر اقتدار هستند اگر مذهب و شخصیتی مانند خمینی به آن اضافه شود این طوفان آتشی به پا می کند که تو صدام را می سوزاند و این پیش بینی سیاست مدار بزرگ فرانسه بود.

سردار غیاثی راد در ادامه برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو اظهار داشت: وحدت نیروهای مسلح در جنگ باعث پیروزی های پی در پی شد. اتحاد ملت ایران در حول محور ولایت مداری، وطن دوستی و مردمی کردن جنگ، پیروزی ملت ایران در جنگ را رقم زد. مقابله با غرب و شرق و برپایی فرهنگ عاشورایی و ایثار و شهادت از دلایل عمده اقتدار ما بود.

معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال غرب کشور در خاتمه گفت: بهره وری منابع انسانی جنگ از دیگر عوامل پیروزی ایران در هشت سال جنگ تحمیلی بود. در حال حاضر علم، عقل و تفکر باعث پیشرفت های نظامی ما شده و آخرین آن موشک های دفاعی ماست.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی