صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

نماینده مجلس گفت: ظرفیت هنری ایران برای انتقال فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی به سطح جهان بسیار بالاست اما متأسفانه ما گرفتار مشکلات مدیریتی و نداشتن برنامه دقیق، متمرکز و صحیح و منابع بودجه ای هستیم.

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع چهل سالگی هنر انقلاب اسلامی ایران و ارتباط تلفنی با حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

حجت الاسلام و المسلمین سالک در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: بزرگ ترین هنرمند در جهان هستی خداوند متعال است و در قرن حاضر نیز امام خمینی (ره) یک هنرمند با قدرت، عالم، عارف و مردم شناس در این جهت بودند و می دانستند که با کدام هنر مردم را در صحنه های انقلاب اسلامی شرکت دهند و هشت سال جنگ را اداره کنند که امروز این مسئولیت هنرمندانه بر عهده امام خامنه ای (مُدَّ ظِلّه العالی) قرار دارد.

وی در رابطه با عوامل موثر بر کمرنگ شدن اثربخشی جریان هنر انقلاب نسبت به دوران جنگ تحمیلی گفت: نوع نگاه کارشناسان فرهنگی و هنری کشور در مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری یک نگاه سطحی است لذا اگر نوع نگاه فرهنگی و هنرمندانه مانند عمق اندیشه امام خمینی (ره) باشد گرفتار این کاستی ها و کاهش ها در حوزه هنر و هنرمندان نخواهیم شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کم توجهی به مسائل فرهنگی بویژه بعد از قطعنامه 598 ناشی از توجه به بازسازی مناطق جنگ زده یکی دیگر از عوامل کمرنگ شدن جریان هنر انقلاب در دوران بعد از جنگ تحمیلی است.

این مقام مسئول همچنین متذکر شد: کشور ما همواره در معرض بحران های سیاسی نظامی، منافقین و جریانات حاکمیتی و حوادث طبیعی بوده و هست و یکی از بحران هایی که به شدت به آن کم توجهی شده بحران فرهنگی و هنری در کشور است که زیرساخت همه مسائل محسوب می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سالک در پایان این گفت و گوی فرهنگی از شبکه رادیویی گفت و گو اظهار داشت: ظرفیت هنری ایران برای انتقال فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی به سطح جهان بسیار بالاست اما متأسفانه ما گرفتار مشکلات مدیریتی، کارشناسی و نداشتن برنامه دقیق، متمرکز و صحیح و منابع بودجه ای هستیم ضمن اینکه نگاه تصمیم سازان نیز نسبت به این مسئله خیلی ضعیف است.

مرتبط با این خبر

  • قانونی که به دلیل بلندپروازی قابلیت اجرا ندارد!

  • آموزش مهارت های زندگی مورد توجه نظام آموزشی کشور نیست

  • حمایت مجلس از تولیدات رایانه ای برای رشد اشتغالزایی

  • تاثیرکمرنگ شدن امربه معروف و نهی از منکر بر افزایش وقوع جرم

  • زندگی عشایر باید اقتصادی شود

  • آمارهای اشتغال با واقعیات جامعه فاصله زیادی دارد

  • تعامل سازنده و موفق فرهنگ ها و قومیت های مختلف در ایران

  • کارگران باید از امنیت شغلی مناسب برخوردار شوند

  • مردم و سه قوه حمایت از کالای ایرانی را در اولویت قرار دهند

  • رها شدگی موضوع مسکن درپی ادغام وزارت راه و شهرسازی!