گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

طراح مد و لباس هشدارداد: گرایش جوانان به مدلینگ تقلبی در فضای مجازی

مدرس دانشگاه تهران با اشاره به دلایل گرایش جوانان به حوزه مدلینگ غیرحرفه ای گفت: جوانان تصور می کنند استفاده از کتاب یا دیگر شاخصه های فرهنگی فاقد اصالت اند.

1398/06/29
|
10:34

برنامه "گفت وگوی فرهنگی" با موضوع مدلینگ و مدلینگ فرهنگی و با حضور الناز حدیدی دکترای پژوهش هنر، مدرس دانشگاه تهران و طراح مد و لباس از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

حدیدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با اشاره به تاریخ غنی و گسترده حوزه فرهنگ در ایران اظهار داشت: ما از دیرباز با فرهنگ و تمدن غنی عجین هستیم و شناساندن این فرهنگ به جوانان امروز، باعث می شود هویت گمشده خود را پیدا کنند.

وی از مدلینگ به عنوان یک عرصه حرفه ای و تخصصی یاد کرد و افزود: یکی از دلایل گرایش جوانان به حوزه مدلینگ غیرحرفه ای این است که تصور می کنند استفاده از کتاب یا دیگر شاخصه های فرهنگی مانند صنایع دستی فاقد اصالت هستند.

این طراح مد و لباس مطرح کرد: باید از جوانان خواسته شود تا در موارد مختلف توانایی ها و استعدادهای خود را درخصوص ایده های ارتقای فرهنگی کشور ارائه دهند در این صورت یک خودباوری در جوانان ایجاد خواهد شد و نهایتاً جوانان به مدلینگ تقلبی و ظاهری در شبکه های اجتماعی احساس نیاز نمی کنند.

حدیدی یادآور شد: بسیاری از مدل ها و مانکن ها در دنیا عمیقا درباره حرفه خود (نمایش زنده لباس) مطالعه می کنند تا مهارت علمی و عملی در این خصوص کسب کنند.

طراح مد و لباس گفت: طبق یک مقاله پژوهشی، امروزه سلبریتی ها و مانکن ها به اسطوره های مدرن تبدیل شده اند. البته بشر از دوران باستان ارزش خاصی برای اسطوره ها قائل بوده اما در حال حاضر مدل ها و سلبریتی ها در فضای مجازی موقتاً به اسطوره های مد و سبک زندگی و تاثیرگذار بر فرهنگ تبدیل شده اند.

حدیدی در این "گفت وگوی فرهنگی" اظهار کرد: بهتر است که ما در عرصه کاری خود حرفه ای و علمی عمل کنیم و صرفاً ادای حرفه ای ها را درنیاوریم.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی