گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

معاون فرهنگی سازمان نشر آثار در دفاع مقدس: فناوری های فرهنگی زیربنای صنایع فرهنگی اند

کوهساری با بیان اینکه فناوری های فرهنگی زیربنای صنایع فرهنگی هستند گفت: فناوری های فرهنگی سازوکار خلق ایده و تولید و نشر آثار و کالاهای فرهنگی هستند.

1398/08/22
|
09:30

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع فناوری های فرهنگی و چالش های پیش رو با حضور دکتر زهرا کوهساری معاون فرهنگی سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس روانه آنتن شد.

کوهساری بیان داشت: سیطره تکنولوژی بر فرهنگ یک اصل است، زیرا در حال حاضر تکنولوژی در همه کشورهای دنیا تاثیرات زیادی بر سبک زندگی و فرهنگ مردم جوامع دارد.

وی با بیان اینکه فناوری های فرهنگی زیربنای صنایع فرهنگی هستند افزود: به بیان ساده تر، فناوری های فرهنگی سازو کار خلق ایده و تولید و نشر آثار و کالاهای فرهنگی و البته با استفاده از ابزار و روش های کاربردی هستند.

معاون فرهنگی سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: ما ناگزیر از پذیرش فعالیت های فرهنگی هستیم اما باید به این نکته هم توجه داشت که فعالیت های فرهنگی یا روح تعالی را در افراد جامعه ایجاد و یا این روح را از افراد سلب می کنند.

این مقام مسئول در توضیح بیشتر این مطلب گفت: اگر ما به فعالیت های فرهنگی جنبه مکانیکی دهیم افراد نمی توانند به انتخاب متعالی برسند و از روی عادت رفتار می کنند بنابراین این نوع از فرهنگ شخصیت افراد را متعالی نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: آن دسته از فعالیت های فرهنگی که تک بعدی باشند و خیال را به عقل و قلب تقویت کنند قطعا آینده دار نیستند لذا هر فعالیت فرهنگی باید در راستای رشد عقلانی افراد باشد تا منجر به انجام حقوق بندگی آنها شود.

کوهساری در پایان بر لزوم همیّت جمعی برای انسجام صنایع فرهنگی تأکید کرد و گفت: در این صورت بینش و منش و روش یک زندگی سالم برای افراد جامعه فراهم خواهد شد.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی