صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

پژوهشگر حوزه زنان پرداختن به موضوع عفاف و حجاب در گام دوم انقلاب را نیازمند توجه و اعتقاد ویژه مسئولان به این موضوع دانست و بر آن تأکید کرد.

برنامه "گفت و گوی فرهنگی" رادیو گفت و گو با موضوع حجاب و عفاف در گام دوم انقلاب اسلامی و با حضور دکتر فرحناز قند فروش پژوهشگر حوزه زنان روانه آنتن شد.

قند فروش در آغاز با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره مستقیمی به عفاف و حجاب ندارند گفت: تأکید ویژه رهبری در این بیانیه بر موضوع معنویت و اخلاق است، اخلاق طبق تعریف رهبری یک مفهوم معنوی است که اول مسئولان باید آن را در وجود خود و سطوح حاکمیتی به اجرا دربیاروند و سپس زمینه ترویج آن را فراهم کنند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع شکل ظاهری حجاب در جامعه ما گفت: مدعیان و مسئولان اجرای موضوع عفاف و حجاب در جامعه ابتدا باید مأموریت های خود را در این حوزه تعریف کنند.

پژوهشگر حوزه زنان پرداختن به موضوع عفاف و حجاب در گام دوم انقلاب را نیازمند توجه و اعتقاد ویژه مسئولان به این موضوع دانست و مطرح کرد: یک نمونه بارز این موضوع شهید سردار سلیمانی است که با وجود برخورداری از شخصیتی بسیار متعبد و مقیّد اما نحوه برداشت و پرداخت ایشان از این حوزه فراتر از نگاه متولیان بود.

قند فروش با اشاره به اینکه نیمی از خطاب مقام معظم رهبری به جوانان در بیانیه، مربوط به دختران است افزود: ما در این روزها شاهدیم حتی افرادی با ظاهر نامناسب محبت شدیدی به سردار جمهوری اسلامی ایران ابراز کردند از این نکته درمی یابیم که توجه ویژه مسئولان به این حوزه باعث ترویج گفتمان عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد.

پژوهشگر حوزه زنان با بیان اینکه ما در حوزه عفاف و حجاب از بابت مباحث نظری و دینی کم و کسری نداریم تأکید کرد: مراکز علمی، دینی، حوزه های علمیه و دانشگاه ها و همه نهادهای ذیربط در برابر این موضوعات مسئولند و باید پاسخگو باشند.

وی با اذعان به کم کاری ها برای تقویت بنیان های فکری کودکان، نوجوانان و جوانان در این حوزه گفت: ما باید با تولید محتوا ذهن و فکر کودکان و نوجوانان را نسبت به موضوع عفاف و حجاب اصلاح کنیم.

قند فروش تصریح کرد: ما در این ایام سوگواری شهادت سردار سلیمانی شاهد حضور کسانی بودیم که حتی در باورمان هم نمی گنجید و این نشان می دهد که اهداف دشمن محقق نشده و روی بچه های ما اثر نگذاشته است.

پژوهشگر حوزه زنان در پایان مطلب ضرورت اقدام متولیان این حوزه متناسب با گفتمان روز در گام دوم انقلاب را یاداور شد و افزود: متولیان باید برای حجاب به یک معدّل تعریف برسند تا به نتیجه مطلوبی برسیم.

مرتبط با این خبر

  • چرا مردم به ساختارهای رسمی در کشور بی اعتمادند؟

  • تشکیل احزاب رسمی متعهد در کشور ضروری است

  • توقع رهبری از جوانان حضور فعال در همه عرصه هاست

  • مسئولان با توسل به بند و تبصره از بازنشستگی فرار کردند

  • تاکید رهبری در بیانیه گام دوم بر کنشگری جوانان است

  • میدان ندادن به جوان‌ها در کشور اپیدمی شده

  • احقاق حقوق خصوصی باعث تامین وحدت کشور و جذب حداکثری می‌شود

  • بیاینه گام دوم جوانان را تشویق به ورود در قدرت می‌کند

  • بیانیه گام دوم ریشه در مبنای عمیق قرآنی دارد

  • رهبری در بیانیه گام دوم مفهوم "پیچ تاریخی" را تبیین کردند