گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

كارشناس مسائل دینی و مذهبی بیان كرد: شناخت امام زمان (عج) یکی از عوامل عاقبت بخیری است

حجت الاسلام والمسلمین آقابابا بیان اینکه اگر می خواهیم عاقبت بخیر شویم باید حق را از باطل بشنایم، به پدر و مادر احترام بگذاریم، خدا را بندگی کنیم، بیان کرد: شناخت امام (عج) یکی از مهم‌ترین عوامل عاقبت بخیر است.

1399/01/22
|
12:14
|

برنامه «بدون انقضاء» رادیو گفت و گو در خصوص عاقبت بخیری در زندگی با حجت الاسلام والمسلمین آقابابا کارشناس مسائل دینی و مذهبی و استاد حوزه و دانشگاه به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آقابابا در آغاز عاقبت بخیری را خواسته تمام بشریت دانست و گفت: اگر فرزندان در درس و مدرسه پیشرفت کنند اما عاقبت بخیر نشوند فایده ای ندارد. اگر فردی از نظر مالی خیلی ثروتمند باشد اما عاقبت بخیر نشود، زندگی او چه فایده دارد؟

وی با بیان اینکه اگر می خواهیم عاقبت بخیر شویم باید حق را از باطل بشنایم، به پدر و مادر احترام بگذاریم، خدا را بندگی کنیم، بیان کرد: شناخت امام یکی از مهم‌ترین عوامل عاقبت بخیر است یعنی امام زمان (عج) و اما حی را در دوران غیبت بشناسیم تا عاقبت بخیر شویم.

این کارشناس مسائل دینی و مذهبی عنوان کرد: امام حسن عسگری (ع) فرمودند در دوران آخرالزمان غیبتی برای فرزندم اتفاق می افتد که برخی نا امید می شوند اما اگر یک دعا را بخوانند گمراه نمی شوند. در مفاتیح این دعا موجود است که در ابتدای آن آمده است «الهم اعرفنی نفسک» یعنی خدایا خودت را به ما بشناس و در ادامه به این جمله می رسد که «خدایا حجت و ولی خودت را به ما بشناس».

این استاد دانشگاه تهران اظهار کرد: وقتی انسانی قصد خرید وسیله ای مانند خودرو را دارد، وقت می‌گذارد و درباره آن اطلاعات کسب می کند اما متأسفانه برای شناخت امام تلاش کمی کرده ایم و اساساً درباره امام شناسی کم کاری شده است.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی