گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

یك كارشناس رسانه: سلبریتی‌ها باید دوره آموزشی بگذرانند

سینا تفنگچی گفت: برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی و هدایت درست سلبریتی ها در رسانه های نوین باید دوره های آموزشی آداب و رفتار اجتماعی برگزار شود .

1399/05/08
|
17:02
|

برنامه "گفتگوی فرهنگی" رادیو گفت‌وگو با حضور سینا تفنگچی(کارشناس رسانه و ارتباطات) به بررسی موضوع سلبریتی‌های گران و تولیدات هنری ارزان پرداخت.

در این برنامه سینا تفنگچی با اشاره به این جمله از واسیلی کاندینسکی که گفته در هنر باید وجود ندارد و هنر آزاد است گفت: متاسفانه بسیاری از هنرمندان این جمله را درست متوجه نشده اند و آنچه موجب چالش شده هنرمندان جدای از تخصص و مطالعات به طور تخصصی در خصوص مسائل اظهارنظر نمی‌‌کنند و چون ضعف نظارتی داریم و چارچوب درستی ایجاد نشده است با مشکل روبرو هستیم هر چند معتقدم محدودیت درست نیست و نه الزاما از سوی قانون باید انجام شود بلکه باید چارچوبی برای این حوزه مشخص باشد و همانطور که کارمندان با همه تخصصی که دارند دوره های ضمن خدمت می گذرانند فعالان عرصه هنر هم باید آموزه های نوین کسب کنند.

این کارشناس حوزه ارتباطات در ادامه افزود: سلبریتی منحصر به هنرمندان نیست و دنیای هشتگ ها باعث شده بدون هیچ تخصص و علمی فضای جامعه را هدایت کنند و متاسفانه بدن هیچ تخصصی در امور فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و ...نظر می دهند.

تفنگچی به عدم آموزش مواجهه با تکنولوژی و هوش مصنوعی و از سویی پذیرش ناقص آن اشاره کرد و گفت: باور و پذیرش در مدیران سبب ناهنجاری شده و در اخبار سلبریتی ها متاسفانه روزنامه‌ها و بخش های خبری قسمتی را به توییت های هنرمندان اختصاص داده اند و این پذیرش ناقص است از سویی این فضای فیلتر شده بالاخره باید استفاده شود و یا نه ؟ و از سوی دیگر اول باید حدود یک تکنولوژی برای بهره برداری باید مشخص شود.

وی راه حل ها را در این زمینه برشمرد و بیان داشت: در هوش مصنوعی ما ادعا داریم که رتبه اول خاورمیانه هستیم که این مفاهیم در اول شدن ها مشخص نیست که براساس تعداد مقالات یا کاربردی شدن آن در جامعه است که باید معلوم کنیم ؛ نکته بعدی در حوزه سلبریتی ها است که در بخش سایر متوجه شدیم در زمان های خاص چون انتخابات سلبریتی ها در دسترس هستند و می توان آنها را جمع کرد پس می توان برای آنها دوره های آموزشی هم برگزار کرد و آداب و رفتار حضور اجتماعی و شرایطی لازم است در این جلسات آموزش داده شود .

تفنگچی در حوزه هنرمندان گفت: مفاهیم و دانش های تخصصی باید برای هنرمندان هم برگزار شود در حوزه سیاستمداران نیز این مساله صادق است.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی