گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

كارشناس اداره كل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران: مردمی شدن تبلیغات از اهداف سازمان تبلیغات/ دولت‌ها دخالت نکنند

قرقچی در رادیو گفت و گو بیان کرد: شکل گیری سازمان تبلیغات به منظور مردمی کردن تبلیغات بوده و سازمانهای دولتی نباید با دخالت‌های مستقیم و غیرمستقیم، تصدی‌گری داشته و مردم در اولویت چندم آن‌ها باشند.

1400/04/29
|
09:12
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، حجت الاسلام امیر قرقچی کارشناس اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با برنامه «گفتگوی فرهنگی» در مورد تاریخچه سازمان تبلیغات اسلامی و خدمات فرهنگی این سازمان گفتگو کرد.

وی از نقش مردم در اداره امور کشور یاد کرد و افزود: هر چه دولت خود را متولی بداند، اراده مردم به جاهای دیگر می‌رود و موجب شکاف بین دولت و مردم می‌شود در حالی که هر جا به مردم بها داده شده، کارها به درستی پیش رفته است.

حجت الاسلام قرقچی ضمن اشاره به نقش پر رنگ مردم در اندیشه امام راحل (ره) بیان کرد: تجربه نشان داده مردم هر جا پیش رو بودند نقش آفرینی مثبت داشتند و در مسیر حرکت توسعه ایجاد کردند.

کارشناس اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران اظهار کرد: شکل‌گیری سازمان تبلیغات به منظور مردمی کردن تبلیغات بوده است.

وی ضمن اشاره به نادیده نگرفتن نقش دولت‌ها گفت: سازمانهای دولتی نباید با دخالت‌های مستقیم و غیرمستقیم، تصدی‌گری داشته و مردم در اولویت چندم آن‌ها باشند.

حجت الاسلام قرقچی گفت: روحیه‌ی میدان داری مردم، بسیاری از وقایع را کاهش می‌دهد و یکی از راهبردهای اصلی رهبری بکار بردن اراده جوانان است.

این کارشناس تبلیغات ضمن اشاره به اعتماد نهاد رهبری به یک مدیر جوان برای این سازمان اظهار کرد: یک نیروی جوان تمام تلاش خود را برای بکارگیری نیروهای جوان به کار می‌گیرد.

وی فضای سازمان تبلیغات را فضای تسهیل‌گر برای اندیشه‌های مختلف عنوان کرد و ادامه داد: حاکمیت منابعی دارد که وظیفه هدایت آن را عهده دار است و هر چه با مردم پیوند بیشتر و بهتری داشته باشد، اتفاقات بیشتری در فضای فرهنگی رخ خواهد داد.

حجت الاسلام قرقچی در ادامه مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: باید در فضای فرهنگی مراقب باشیم تا نگاهی جامع نگر داشته باشیم و باید در سیستم‌های مدیریتی همه را ببیند و در قالب گفتگو با هم مراوده داشته باشند.

کارشناس اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن تأکید برکمک برادرانه و نصیحت به مسئولانی که در خطا هستند خاطرنشان کرد: باید با هم قدرت گفتگو داشته باشیم و همدیگر را برادر بدانیم و دراین صورت با خطای مسئولان برخورد بهتری خواهد بود.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی