گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

مدیر خانه مستند مطرح كرد: جملات و متن مستند به آرشیو ارزش می‌بخشید

مطهر در رادیو گفت و گو اظهار کرد: دسترسی به آرشیو ارزشی ندارد بلکه آن چیزی که به مستند ارزش می‌دهد، شناخت، جملات و متن است که این ارزش را می‌آفریند.

1400/10/15
|
09:04
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، مهدی مطهر مدیر خانه مستند با برنامه «گفتگوی فرهنگی» در مورد چالش‌های مستندسازی و مستندسازان با مفاهیم ارزشی و انقلابی مصاحبه تلفنی کرد.

مطهر دسترسی به آرشیو را از چالش‌های مهم حوزه مستندسازی دانست و گفت: بجای استفاده از آرشیو سازمان‌های معروف که تلاش بیهوده‌ای است می‌توان از آرشیو شبکه‌های خارجی با کیفیت عالی استفاده کرد.

وی همچنین افزود: بسیاری از افرادی که در مورد آنها مستندساز‌ی می‌شود، دفتر نشر دارند که به چالش‌های جدید این روزها تبدیل شده است و برای آن قانونی وجود ندارد تا هم بتوان به آرشیو این افراد دسترسی داشت و هم مصاحبه با آنها تسهیل گردد.

مدیر خانه مستند ادامه داد: دسترسی به آرشیو ارزشی ندارد بلکه آن چیزی که به مستند ارزش می‌دهد، شناخت، جملات و متن است که این ارزش را می‌آفریند حتی اگر آرشیو محرمانه باشد.

مطهر در رادیو گفت و گو اظهار کرد: جریان‌های صنفی و تشکیلاتی قطعا در این حوزه کمک کننده است؛ پیگیری‌های نظام توزیع در این حوزه مغفول مانده تا جایی که هر چند ماه یکبار یک مستندساز به چالش کشیده می‌شود.


دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی