گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

مدیر موسسه سفیر فیلم: حل بسیاری از مشکلات مستندسازان در گرو تحکم بخشیدن به فضای صنفی آنهاست

مهریزدان در رادیو گفت وگو عنوان کرد: در فضای صنفی مستندسازان، می‌توان ساز و کار تحکم بخشیدن را پیاده کرد تا جلوی عدم اطمینان‌ها گرفته شود.

1400/10/15
|
09:50
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر امیر مهریزدان مدیر موسسه سفیر فیلم و مستندساز با برنامه «گفتگوی فرهنگی» در مورد چالش‌های مستندسازی و مستندسازان با مفاهیم ارزشی و انقلابی مصاحبه کرد.

مهریزدان گفت: متاسفانه در کشور ما نگاه به رسانه نگاه جامع و کاملی نیست و همواره در اولویت‌های چندم قرار دارد و همچنین مسئولان به نقش و کارکرد رسانه و خبر توجهی نمی‌کنند.

وی با اذعان به نگاه نادرست و نامطلوب به مستند و لزوم ثبت مستندات اظهار کرد: تحکم بخشیدن به فضاهای صنفی می‌تواند در این فضا اجرایی شود؛ در فضای صنفی مستندسازان نیز می‌توان این ساز و کار را پیاده کرد در حالی که با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توان رزومه مستندساز را دید و در صورت تایید همراهی کرد. همچنین باید تشکیلات صنفی مستندسازی را آنقدر محکم کرد که روند کار سهولت یابد.

این مستندساز در مورد اعتماد به استعدادهای جوان یادآور شد: برخی جوانان در خارج از تهران هستند که حمایتی از آنها صورت نمی‌گیرد و لذا سازمان‌هایی که هویت دارند باید پشت آنها بایستند هر چند که سازمان‌ها حق دارند به تازه کارها اعتماد نکنند اما نه از طریق عدم همکاری با آنها بلکه می‌توانند آنها را حمایت نمایند.

مهریزدان در مصاحبه با رادیو گفت و گو از کم بودن اطمینان به مستندسازان کشور یاد کرد و گفت: باید مستندسازان را کمک کرد تا از قهرمانان ملی، فیلم‌های ارزشی ساخته شود تا از این حوزه دلسرد نشوند.

مدیر موسسه سفیر فیلم تصریح کرد: بخشی از محدودیت‌ها در این حوزه با تحکمات صنفی حل می‌شود و همچنین مسئولان باید بپذیرند که فضای رسانه و اندیشه را نمی‌توان بست بلکه باید آن را هدایت کرد.

دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی