گفت‌وگوی فرهنگی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي فرهنگي

گزارش نظربلند از دومین نمایشگاه مجازی كتاب تهران: 123 میلیارد ریال، کتاب به فروش رسیده است

معاون اطلاع رسانی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: 191 هزار و 180 کتاب روی سامانه فروش است و حدود 123 میلیارد ریال کتاب فروخته شده است و امید می‌رود که افراد در همه جای ایران بتوانند به سایت دسترسی داشته باشند.

1400/11/05
|
09:56
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر آزاده نظربلند معاون اطلاع رسانی و پاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با برنامه «گفتگوی فرهنگی» در مورد دومین نمایشگاه مجازی کتاب مصاحبه تلفنی کرد.

نظربلند از روند مطلوب دومین نمایشگاه مجازی کتاب یاد کرد و گفت: امسال روند خرید بدون دردسر و راحت در حال انجام است و تا امروز اختلالی پیش نیامده است.

وی تشریح کرد: 191 هزار و 180 کتاب روی سامانه فروش است و حدود 123 میلیارد ریال کتاب فروخته شده است و امید می‌رود که افراد در همه جای ایران بتوانند به سایت دسترسی داشته باشند.

نظربلند در مورد افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند خاطرنشان کرد: این افراد می‌توانند با شماره گیری 91009898 به همراه کد 021 از طریق همیاران خرید، نیازهای خود را اعلام و کتاب را خریداری نمایند. همیاران آموزش‌های لازم را برای راهنمایی دیده‌اند و تمام مراحل خرید را برای متقاضیان کتاب انجام می‌دهند.

معاون اطلاع رسانی دومین نمایشگاه مجازی کتاب از بالا رفتن مهارت افراد در خرید مجازی با توجه به شرایط کرونا یاد کرد و افزود: تدبیری که امسال اندیشیده شده این است که اگر مراجعه کنندگان مایل باشند می‌توانند به صورت حضوری اقدام به خرید کتاب نمایند.

وی همچنین با بیان اینکه پس از اتمام نمایشگاه دور اول، مشکلات را احصاء و زیرساخت‌ها را فراهم کردیم یادآور شد: امکانات نمایشگاه مجازی آنقدر بالاست که حتی با وجود نمایشگاه فیزیکی می‌تواند ادامه دار باشد.

نظربلند در رادیو گفت و گو اظهار کرد: خریداران کتاب و ناشران می‌توانند با شماره 91009898 از ساعات 9 صبح تا 8 شب تماس گرفته و سفارشات خود را پیگیری نمایند. تمامی مشکلاتی که خریداران در هنگام خرید کتاب با آن مواجه‌اند نیز از طریق تماس با این شماره پاسخ داده خواهد شد.

معاون پاسخگویی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در ادامه خاطرنشان کرد: این آمادگی وجود دارد که پس از اتمام نمایشگاه با حضور کارشناسان، نشست فنی داشته باشیم تا مسائل و مشکلات پاسخ داده شود.

وی قطعی و کندی سایت را بزرگترین مشکل سال گذشته دانست و گفت: امسال برای رفع این مشکل، زیرساخت را تغییر دادیم و همچنین برخی تغییرات را جهت بهبود عملکرد سامانه در نظر گرفتیم.

نظربلند همچنین از مشکل جستجوی کتاب در سال گذشته یاد کرد و افزود: دسته بندی موضوعی کتاب از جمله بخش‌های افزوده شده در سایت امسال است و افراد می‌توانند از طریق موضوعات به انتخاب کتاب بپردازند. همچنین افزودن لیست ناشران به صورت الفبایی نیز از دیگر امکانات امسال است و جستجوی پیشرفته نیز برای سایت طراحی شد.

این مقام مسئول در مورد فهرست علاقمندی‌ها بیان کرد: افراد می‌توانند با ورود به پروفایل کاربری، کتاب را به مجموعه علاقمندی‌ها اضافه کنند و در انتها و هنگام تصمیم گیری برای خرید بین چند کتاب مورد علاقه خود، کتاب مورد نظرشان را تهیه نمایند.

وی در رادیو گفت‌وگو همچنین از استقبال مردم از طرح انتخاب کتاب پیش از شروع نمایشگاه سخن گفت و ادامه داد: آمارها و اطلاعات پس از نمایشگاه منتشر خواهد شد.


دسترسی سریع
گفت و گوی فرهنگی