گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

حمایت رهبر انقلاب از کسب وکارهای اینترنتی، نقطه عطف این حوزه بود

رحمانی بیان کرد: زمانی که مقام معظم رهبری اجازه دادند، کسب وکارهای آنلاین خدمت ایشان شرف یاب شوند، نقطه عطفی برای کارهای اینترنتی بود.

1400/12/14
|
11:57
|

برنامه «عصرانه مطبوعات» رادیو گفت‌وگو با موضوع تبیین عملکرد پلتفرم های فضای مجازی در ایران و چالش های فرهنگی و رسانه ای و با حضور محمد رحمانی، نماینده یکی از پلتفرم های داخلی به روی آنتن رفت.

محمد رحمانی با تاکید بر اینکه بررسی طرح صیانت و عملکرد پلتفرم های فضای مجازی را باید هم از طریق خود پلتفرم ها و هم مصرف کننده مشاهده کرد، گفت: کسب و کارها به دنبال جلب رضایت مردم هستند و هر زمان که خدمتی به مردم ارائه می شود، نظرسنجی به مخاطبین ارسال می شود تا میزان رضایت را بدانند.

وی با بیان اینکه پلتفرم ها به نوعی اقتصاد مشارکتی محسوب می شوند، اظهار کرد: دو دسته در پلتفرم نقش بازی می کنند که شامل ارائه دهنده خدمات و گیرنده خدمت می شوند. بهترین روش برای داوری این موضوع که پلتفرم ها چه مقدار توانسته اند رضایت مصرف کننده را جلب کنند، امکان دریافت امتیاز از مخاطب است.

نماینده یکی از پلتفرم های داخلی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو از رضایت بیش از 98 درصدی مخاطبین خود گفت و بیان کرد: این دو درصد نارضایتی در هر کسب و کاری چه آنلاین و چه آفلاین وجود دارد. برای این منظور، تیم های پشتیبانی وجود دارند که 25 ساعته از گیرندگان و دهندگان خدمت را پشتیبانی می کنند. پلتفرم تلاش دارد رضایت همان دو درصدی که ناراضی هستند را هم جلب کند.

رحمانی در خصوص قیمت گذاری یک پلتفرم در شرایط خاصی اشاره و عنوان کرد: این قیمت گذاری در قبال ارائه یک خدمت از جمله تاکسی آنلاین می تواند باشد که بر اساس شاخص های مشخص تعیین می شود. در حقیقت هزینه ارائه خدمت توسط شاخص های استاندارد تعیین می شود. در این راستا یکی از مهمترین شاخص ها، مساوی بودن عرضه و تقاضا است. بنابراین اگر یک تاکسی اینترنتی در زمان بارانی، قیمت خدمات خود را افزایش می دهد به این دلیل است که خدمات دهنده کاهش پیدا می کند و پلتفرم باید آن را مدیریت کند تا کاربر خدمات گیرنده به نتیجه برسد.

وی به طرح تنظیم گری فضای مجازی یا همان صیانت اشاره کرد و گفت: پیش از هر چیزی نیاز به حمایت برای رشد کسب وکارهای فضای مجازی داریم. زمانی که مقام معظم رهبری اجازه دهند، کسب و کارهای آنلاین خدمت ایشان شرف یاب شوند، نقطه عطفی برای کارهای اینترنتی بود. گردانندگان این کسب و کارها از اینکه رهبر معظم انقلاب نگاه ویژه ای به این نوع کارها در فضای مجازی دارند، لذت بردند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی