گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال كشور: سپاه امروز درختی تنومند است که ریشه در دریا دارد

غیاثی با تصریح بر اینکه فرماندهان بزرگ سپاه جوان هایی بودند که در جنگ آب‌دیده شدند، گفت: امثال قاسم سلیمانی ها در این جنگ ساخته شدند و ابتکاراتی در سطح بین المللی انجام دادند تا سپاه به درختی تنومند که ریشه در دریا دارد تبدیل شود.

1400/12/15
|
12:10
|

برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو در خصوص کارکردهای نوین سپاه پاسداران انقلاب در تحولات منطقه و جهان و با حضور دکتر داوود غیاثی، معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال کشور و استاد دانشگاه به روی آنتن رفت.

داوود غیاثی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با مبارزه عملی و رسمی و شعار نه شرقی و نه غربی کمونیسم که ندای دین افیون ملت ها داشت را زیر سوال برد، گفت: انقلاب اسلامی همچنین دست لیبرالیسم غرب و امپریالیسم آمریکا را هم از منطقه کوتاه کرد. این انقلاب اسلامی و همچنین رایی که ملت ایران به آن دادند نیاز به پاسداری داشت و در این راستا تدبیری اتخاذ شد که جوانان مسلح شوند.

وی با تصریح بر اینکه فرماندهان بزرگ سپاه جوان هایی بودند که در جنگ آب‌دیده شدند، اظهار کرد: امثال قاسم سلیمانی ها در این جنگ ساخته شدند و ابتکارات و خلاقیت هایی را در سطح بین المللی انجام دادند تا به این شکل سپاه پاسداران به درختی تنومند که ریشه در دریا دارد تبدیل شود.

معاون فرهنگی رزمندگان غرب و شمال کشور در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو پویایی جوانان انقلاب را در نقش آفرینی های بزرگ کشور و منطقه موثر دانست و بیان کرد: بزرگ ترین کارهایی که برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن انجام شده است توسط پاسداران صورت گرفته است. پاسداران برای حفظ انقلاب و امنیت کشور، اقدام به بازسازی پس از دوران جنگ، بازسازی تجهیزات نظامی و همچنین بازسازی دل و روح کردند.

وی با اشاره به اطلاعیه سازمان ملل برای متجاوز شناختن صدام در جنگ علیه ایران تصریح کرد: سازمان ملل در آن بیانیه اعلام کرد ایران به اهداف خود دست یافت اما صدام به هیچ کدام از اهداف خود نرسید و همین امر نشان دهنده پیروزی ایران در دفاع از تجاوز نیروهای بعثی بود.

این استاد دانشگاه بیان کرد: در سال 1364 وضعیت جنگ به نقطه ای رسیده بود که ایران باید یک کار بین المللی انجام می داد اظهار کرد: ایران باید به صدام ضربه ای می زد. در آن سال قاسم سلیمانی یک فریب بزرگ نظامی را به کار می برد. یک نویسنده غربی در کتاب خود به نام «سوداگری مرگ» نوشته است ژنرال های جوان ایرانی در جنگ با عراق کاری کردند که باعث تعجب نظامیان دنیا شد زیرا با حداقل امکانات و با قایق های تندرو توانستند بندر راهبردی فاو صدام را فتح کنند. آن ها سپس خبرنگارهای بین المللی را دعوت کردند تا از این دستاوردها به صورت عینی باخبر شوند و به دنیا انعکاس دهند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی