گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

معاون امور سیاسی سازمان بسیج مستضعفین: دانشمندان ما موشک‌ها را برحسب نیاز طراحی می‌کنند

معاون امور سیاسی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ارتباط مرزها و نوع تهدیدات خارجی عنوان کرد: ما مرزهای بسیار ناهمگون از جمله مرزهای آبی و کویری داریم ، به همین دلیل موشک‌ها باید متناسب با تهدیداتی که با آن روبه‌رو هستیم، باشد.

1396/06/08
|
11:00

برنامه "گفتگوی سیاسی" با موضوع(جایگاه بی‌بدیل ارتقاء سطح موشکی جمهوری اسلامی در بازدارندگی دفاعی و تهدید زدایی خارجی) با حضور سردارمهران طهماسبی،معاون امور سیاسی سازمان بسیج مستضعفین روانه آنتن شبکه رادیوگفت وگو شد.

سردار مهران طهماسبی گفت: ما در جمهوری اسلامی متناسب با تهدیداتی که وجود دارد و نیازهایی که می‌خواهد به این تهدیدات پاسخ دهد، سراغ بومی کردن سلاح‌ها از جمله موشک می‌رویم. در حال حاضر با دو نوع تهدید روبه‌رو هستیم، یک نوع از تهدیدات ما، تهدیدات نزدیک حتی در پشت مرزهای ماست که تهدیدات نامتقارن است، تروریست‌ها یک نوع از این تهدیدات نامتقارنی است که ما با آن روبه‌رو هستیم.

وی افزود: حمله‌ای که جدیدا به تلافی از شهادت رساندن جمعی از شهروندان‌مان در مجلس شورای اسلامی داشتیم که در واقع از یگان موشکی جمهوری‌اسلامی اتفاق افتاد و به صورت نقطه‌ای پایگاه‌های تروریست‌ها را مورد حمله قرار داد، دقیقا با آن نیاز ما متناسب است. در آنجا ما به دنبال نقطه هستیم، به همین دلیل باید موشکی طراحی کنیم که نقطه را بزند. به عبارتی با تفاوت چند متر یک ساختمانی را که 15 یا 20 متر عرض و طول آن است، خیلی فرق نمی‌کند به کدام قسمت آن بخورد، مهم آن است که به یک نقه آن اصابت کند و کل ساختمان منهدم شود.

معاون امور سیاسی سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: به همین دلیل دانشمندان ما، استادان و دانشجویانی که در سازمان مرتبط با صنایع نظامی کار می‌کنند، آن تهدید و این نیاز را دقیقا موشکافانه پیدا و سعی می‌کنند موشکی متناسب با نیاز ما تولید شود. ما مرزهای بسیار ناهمگون و با ارتفاعات بسیار پیچیده از جمله مرزهای آبی و کویری داریم که نوع تهدیدی که دشمن برای ما می‌تواند داشته باشد نیز متفاوت است. به همین دلیل موشک‌ها باید متناسب با جغرافیای نظامی و تهدیداتی که با آن روبه‌رو هستیم، باشد.


دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی