صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

معاون دانشگاه جامع امام حسین(ع) بیان کرد: چند کشورغربی‌، عرب‌ها و یک کشور عبری خواستار تغییر در ساختار منطقه شدند. در مقابل این اتحاد ، جمهوری اسلامی ایران تغییر را نپذیرفت.

برنامه "گفتگوی سیاسی" با موضوع(نگاهی به موضع‌گیری ترامپ در چارچوب توان راهبردی و نقش‌آفرینی منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران با تمرکز بر مواضعی که ترامپ علیه سپاه پاسداران) با حضور سردار شعبانی، معاون دانشگاه جامع امام حسین(ع) روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

سردار شعبانی، معاون دانشگاه جامع امام حسین(ع) در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو اظهار کرد: تقریبا 5 سال پیش چند کشور غربی(انگلیس، المان، فرانسه، ایتالیا) گفتند که خط مقاومت با شکستن دولت سوریه باید از هم بپاشد. از طرفی پنج کشور عربی (عربستان، کویت، قطر، امارات و اردن) هم با آنها همگام شدند. در این میان رژیم صهیونیستی هم به آنها اضافه شد، بنابراین هم غربی‌ها، عرب‌ها و یک کشور عبری خواستار تغییر در منطقه شدند.

وی افزود: در مقابل این اتحاد غربی، عربی و عبری، جمهوری اسلامی ایران تغییر در ساختار منطقه را نپذیرفت و با آن مخالفت کرد. امروز بعد از شش سال و صرف هزینه بسیار نتیجه آن تلاش برای تغییر را می‌بینیم. در این میان عربستان 150 میلیارد خرج کرده است! لذا ناراحتی از وضعیتی که امروز وجود دارد، شکست‌های خردکننده و پی در پی که آمریکایی‌ها به ویژه در منطقه داشت، باعث شد که سیستم عصبی و انسجام فکری آنها به هم بریزد.

معاون دانشگاه جامع امام حسین(ع) ادامه داد: سیاست‌های استکباری آمریکا برای جهانیان و به ویژه منطقه خاورمیانه مشخص شده و جالب اینکه تا دیروز فقط ما، مرگ بر آمریکا می‌گفتیم و نفرت خودمان را از سیاستهای استعماری آمریکا ابراز می‌کردیم، اما امروز این سیاستها برای جهانیان آشکار شده و دقیقا امروز دنیا همان تصویری از آمریکا دارد که ایران سالها تلاش کرد که آن را به مردم نشان دهد. سیاستهای آمریکا در عراق، افغانستان، لبنان، سوریه، یمن و غیره غلط از اب درآمد.

سردار شعبانی گفت: در 38 سال مبارزه جمهوری اسلامی ایران با آمریکا، هم پیشرو و هم پیش‌برنده بودیم و کشورهایی را در اطراف خودمان قرار دادیم که با دشواری و تحریمهای ناجوانمردانه مسیر طی شد و برای پیشرو بودن هزینه کردیم اما امروز این هزینه‌ها به ثمر نشست و کشورهای منطقه ایران را دریافتند و پیشرو بودن آن را پذیرفتند. لذا ما وارث یک انقلابیم و نه یک کودتا. بنابراین همه پاسدار هستیم و مردم سپاه را از خود میدانندو ضمن اینکه اگر بسیج نبود، سپاه هویتی نداشت. بسیجی که از بطن مردم تشکیل شده و حافظ انقلاب اسلامی است و سپاه هم ادامه دهنده همین هدف در منطقه است.

وی افزود: لذا آمریکا از سپاه و انقلاب اسلامی سیلی خورد، به طوری که اکنون شیب اکثر تحولات به نفع جهان اسلام است. در حالی که آمریکا و برخی کشورهای همراه سیاستهای آنها در منطقه سرمایه‌گذاری هنگفتی کردند اما امروز خاورمیانه به آمریکا و سیاستهایش به شدت بدبین است.

مرتبط با این خبر