گفت‌وگوی سیاسی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

رادیو گفت و گو

گفت و گوي سياسي

پژوهشگر مسالئل سیاسی: خودباوری نسل سوم انقلاب منجر به حفظ ارزش‌های انقلاب شد

یک پژوهشگر مسائل سیاسی گفت: نسل سوم انقلاب اسلامی علم‌محور شد و به دنبال کسب علم رفتند تا در راستای سازندگی کشور تلاش کنند اما در میان خودباوری کسب شد که این خودباوری بسیار ارزشمند شد.

1396/08/16
|
10:32

برنامه "گفت و گوی سیاسی" با موضوع (ویژگی‌های ممتاز نسل سوم و چهارم انقلاب و درک عمیق‌تر آنها از تهدیدات و مشکلات پیش‌رو در راستای دفاع از انقلاب اسلامی) با حضور حجت‌الاسلام احمد صادقی‌، پژوهشگر مسائل سیاسی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

حجت‌الاسلام احمد صادقی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: در حال حاضر که ثباتی در انقلاب اسلامی ایجاد شده، دشمن به دنبال این است که با استفاده از جنگ نرم بر جوانان ایران مسلط شود و با نفوذ در عرصه‌های مختلف بتواند در انقلاب اسلامی رخنه کند که این کوشش دشمن در مواردی به تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی و ... تعبیر شد.

وی افزود: در حالی که نسل سوم در مواردی مانند فتنه سال 88 نشان داد که انقلاب اسلامی را به خوبی درک کرده و با به صحنه آمدن و دفاع از میراث انقلاب درک عمیق خود را نشان داد.

البته اقداماتی که آنها انجام دادند در راستای سازندگی بود و برای مثال دیدند که باید تحصیل علم کنند و به کسب تجربه‌های دیگران بپردازند تا بتوانند خرابی هایی که در گذشته و بعد از جنگ تحمیلی به وجود آمده بود، باید رفع و ترمیم کنند.

برای آباد ساختن کشور باید به علم و فناوری تجهیز می‌شدند، در این عرصه وارد شدند و به تعبیری توانستند زیرساختها را بسازند.

این پژوهشگر مسائل سیاسی ادامه داد: جوانان با تحصیل علم و تجهیز کردن خود به فناوری توانستند مشکلات عدیده‌ای را از سر راه ملت ایران بردارند. نسلی که کوشا، پرتلاش و پرکاری بودند، نسل سومی که کم‌توقعی و پرکاری ویژگی شاخص آنها بود. اما با این حال تفکر سازندگی و تجهیز کشور به علم روز دنیا انتقال داده شد، در عین حال تفکر نگو انقلاب برای تو چه کرده، ببین تو برای انقلاب چه کردی، انتقال داده شد و به نوعی بعد از جنگ توقعات هنوز آنقدر بالا نرفته بود، چه بسا که امروز توقع ما نسبت به بعضی از مسائل بالا رفته است.

حجت‌الاسلام صادقی گفت: برخی تعابیر در برخی شخصیت ها مانند سفره انقلاب مطرح می‌شود، در حالی که به نظرم این توقعات و تعابیر در نسل سوم انقلاب بسیار کمرنگ بود. این نوع برخورد برخاسته از ویژگی کم توقعی و پرکاری این نسل بود که تلاش می‌کرد که نهال انقلاب اسلامی را رو به جلو ببرد.

وی افزود: درست است که نسل سوم انقلاب اسلامی علم‌محور شد و به دنبال کسب علم رفتند تا در راستای سازندگی کشور تلاش کنند اما در میان خودباوری کسب شد که این خودباوری بسیار ارزشمند شد و نشان داد اگر نسلی خودباور نشود، هرگز نمی‌تواند به سمت جلو حرکت کند و انقلابش را حفظ کند.

دسترسی سریع
گفت و گوی سیاسی