صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس مسائل دینی گفت: دشمن با سرمایه‌گذاری بسیاری که در میان مسلمانان انجام داده، به ایجاد داعش دست زده است تا به این وسیله هم چهره نادرستی از اسلام نشان داده شود و جلوی گسترش اسلام در دنیا گرفته شود.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (مهم‌ترین مولفه‌های گفتمان امام خمینی(ره) در حوزه وحدت اسلامی) در ادامه با حضور حجت‌الاسلام علی رضایی، کارشناس مسائل دینی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

حجت‌الاسلام علی رضایی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: متاسفانه در جهان اسلام به دلیل دسیسه دشمن بحث افراطی‌گری را هم در پیروان مذهب شیعه می‌بینیم و هم در برادران اهل‌سنت. در حالی که افراطی‌گری هم در اندیشه امام خمینی(ره) و هم در اندیشه مقام معظم رهبری. برخی از این افراطی‌گریها را در سیمای بعضی روحانیون افراطی می‌بینیم که انگلیس هزینه تربیت و پخش سخنان آنها را از فضای مجازی تامین می‌کند.

وی افزود: افراطی‌گری که با آن قصد دارند، اختلافات را دامن بزنند. بنابراین یکی از موانع در جهان اسلام افراطی‌گری طرفداران شیعه و اهل‌سنت است. از طرفی بحث خشونت در میان مسلمانان که در مراسم قمه‌زنی عزاداری امام حسین(ع) در میان بخشی از عزاداران تبلیغ می‌شود که برخی از آنها نادانسته این مساله را انجام می‌دهند. همچنین از مسائل دیگر، جهل انسان‌های مسلمانی است که دچار مشکل می‌شوند.

این کارشناس مسائل دینی ادامه داد: موضوع دیگری که باید به آن پرداخته شود، بحث سرمایه‌گذاری بسیاری است که دشمن در میان مسلمانان انجام داده است، یکی از این سرمایه‌گذاری‌ها در مساله داعش است تا به این وسیله هم چهره نادرستی از اسلام نشان داده شود و جلوی گسترش اسلام در دنیا گرفته شود. از طرفی رهبر انقلاب به جوانان اروپایی پیام می‌دهد، این پیام با فراهم شدن زمینه است. دراین میان وقتی به خاطرات سفرا و رایزنان فرهنگی ایران در نقاط جهان مراجعه می‌کنید، حاکی از آن است که جوانان مشتاق بسیاری در نقاط مختلف جهان به اسلام روی آوردند که قابل وصف نیست. این گرویدن به اسلام علی‌رغم همه توطئه‌هایی است که دشمن علیه اسلام به کار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام علی رضایی گفت: نقشه‌ای که دشمن همواره برآن تاکید کرده، تعدادی را در گروه‌های مختلف مانند وهابیت، سلفی‌گری، داعش جبهه‌النصره و ... را سامان دهد، هدایت و حمایت کند و آنها را به دامن جهان اسلام بیندازد و مانع از آن استقبالی شود که نسبت به اسلام وجود دارد. از طرفی با خشونتی که با فرقه‌سازی در جهان اسلام به وجود آورد، در تلاش است تا چهره خشنی از اسلام به نمایش بگذارد.

وی افزود: متاسفانه سرمایه‌گذاری بیگانگان در جهان اسلام با جهل برخی مفید واقع شده و آنها توانستند تا حدودی اهداف خودشان را در دنیای اسلام محقق کنند. در حالی که مسلمانان چه اهل‌سنت و چه شیعه باید با هوشیاری و درایت از این نقشه دشمن آگاهی پیدا کنند، همچنان که در سوریه و عراق نقشه دشمن نقش بر آب شد و جهان اسلام یکبار دیگر از یک فتنه نجات پیدا کرد و با تدبیر و رهبری که صورت گرفت ملت مظلوم عراق و سوریه از یک فتنه نجات پیدا کردند.

مرتبط با این خبر

  • در حال ورود به فاز سیاسی تحولات سوریه هستیم +صوت

  • اتحاد و انسجام محور مقاومت باعث توالی پیروزی در سوریه و عراق است

  • اسلام داعشی؛ موردپسند آمریکا‌/ روحانی بی‌تفاوت به سیاست، مسلمان نیست

  • فلسطین همچنان مسئله اول جهان اسلام

  • طرح امریکا برای انتقال داعش به سرزمین های دیگر شعاری بیش نیست

  • دسیسه جدید آمریکا و عربستان در عراق

  • انتخاب رهبر جدید مصادف با رویارویی داعش با چالش جدید

  • معارضین بومی مسلح نقش عمده‌ای در هدایت جریان داعش در سوریه دارند

  • برنامه سازی برای دوران پساداعش، هدف کنونی رسانه های بیگانه

  • باید در موارد اختلافی فقط همدیگر را تحمل کنیم +صوت