صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ساعت 17:30 به مدت 60 دقیقه

یک کارشناس مسائل دینی گفت: دشمن با سرمایه‌گذاری بسیاری که در میان مسلمانان انجام داده، به ایجاد داعش دست زده است تا به این وسیله هم چهره نادرستی از اسلام نشان داده شود و جلوی گسترش اسلام در دنیا گرفته شود.

برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع (مهم‌ترین مولفه‌های گفتمان امام خمینی(ره) در حوزه وحدت اسلامی) در ادامه با حضور حجت‌الاسلام علی رضایی، کارشناس مسائل دینی روانه آنتن شبکه رادیوگفت‌وگو شد.

حجت‌الاسلام علی رضایی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: متاسفانه در جهان اسلام به دلیل دسیسه دشمن بحث افراطی‌گری را هم در پیروان مذهب شیعه می‌بینیم و هم در برادران اهل‌سنت. در حالی که افراطی‌گری هم در اندیشه امام خمینی(ره) و هم در اندیشه مقام معظم رهبری. برخی از این افراطی‌گریها را در سیمای بعضی روحانیون افراطی می‌بینیم که انگلیس هزینه تربیت و پخش سخنان آنها را از فضای مجازی تامین می‌کند.

وی افزود: افراطی‌گری که با آن قصد دارند، اختلافات را دامن بزنند. بنابراین یکی از موانع در جهان اسلام افراطی‌گری طرفداران شیعه و اهل‌سنت است. از طرفی بحث خشونت در میان مسلمانان که در مراسم قمه‌زنی عزاداری امام حسین(ع) در میان بخشی از عزاداران تبلیغ می‌شود که برخی از آنها نادانسته این مساله را انجام می‌دهند. همچنین از مسائل دیگر، جهل انسان‌های مسلمانی است که دچار مشکل می‌شوند.

این کارشناس مسائل دینی ادامه داد: موضوع دیگری که باید به آن پرداخته شود، بحث سرمایه‌گذاری بسیاری است که دشمن در میان مسلمانان انجام داده است، یکی از این سرمایه‌گذاری‌ها در مساله داعش است تا به این وسیله هم چهره نادرستی از اسلام نشان داده شود و جلوی گسترش اسلام در دنیا گرفته شود. از طرفی رهبر انقلاب به جوانان اروپایی پیام می‌دهد، این پیام با فراهم شدن زمینه است. دراین میان وقتی به خاطرات سفرا و رایزنان فرهنگی ایران در نقاط جهان مراجعه می‌کنید، حاکی از آن است که جوانان مشتاق بسیاری در نقاط مختلف جهان به اسلام روی آوردند که قابل وصف نیست. این گرویدن به اسلام علی‌رغم همه توطئه‌هایی است که دشمن علیه اسلام به کار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام علی رضایی گفت: نقشه‌ای که دشمن همواره برآن تاکید کرده، تعدادی را در گروه‌های مختلف مانند وهابیت، سلفی‌گری، داعش جبهه‌النصره و ... را سامان دهد، هدایت و حمایت کند و آنها را به دامن جهان اسلام بیندازد و مانع از آن استقبالی شود که نسبت به اسلام وجود دارد. از طرفی با خشونتی که با فرقه‌سازی در جهان اسلام به وجود آورد، در تلاش است تا چهره خشنی از اسلام به نمایش بگذارد.

وی افزود: متاسفانه سرمایه‌گذاری بیگانگان در جهان اسلام با جهل برخی مفید واقع شده و آنها توانستند تا حدودی اهداف خودشان را در دنیای اسلام محقق کنند. در حالی که مسلمانان چه اهل‌سنت و چه شیعه باید با هوشیاری و درایت از این نقشه دشمن آگاهی پیدا کنند، همچنان که در سوریه و عراق نقشه دشمن نقش بر آب شد و جهان اسلام یکبار دیگر از یک فتنه نجات پیدا کرد و با تدبیر و رهبری که صورت گرفت ملت مظلوم عراق و سوریه از یک فتنه نجات پیدا کردند.

مرتبط با این خبر

  • هدف امریکا از خارج کردن ایران از برجام چیست...؟

  • جنگ افروزی در منطقه؛ تهدیدی برای امنیت اروپا

  • ادعای ترامپ درباره توقف جنگ یک دروغ بزرگ است

  • ادعای مذاکره بدون پیش‌شرط ترامپ، یک فریب است

  • استراتژی ایران مقابل امریکا دفاع پیشگیرانه و بازدارندگی است

  • پول‌های کثیف باید در نطفه انتخابات خفه شود

  • یقه‌سفیدها در نفوذ دادن پول‌های کثیف در انتخابات ردی به جا نمی‌گذارند

  • اجرای دقیق قانون انتخابات مانع از میدان دادن به کاندیداهای با وعده‌های عجیب و غریب است

  • جذابیت صندلی‌های مجلس باعث نفوذ پول‌های کثیف در انتخابات شده است

  • شورای نگهبان در انتخابات آتی بر پول‌های کلان تبلیغات تمرکز کند